Kripto Para

Thodex'te parası olana kötü haber! Sonu Çiftlik Bank gibi olabilir!

Kripto borsası Thodex, görünüşe göre Çiftlik Bank olayı gibi olacak. Thodex'te parası olan muhtemelen bu paralarını kurtaramayacak.

Thodex'te parası olana kötü haber! Sonu Çiftlik Bank gibi olabilir!

Denetlenemeyen kripto para piyasası patlak vermeye başladı. Türkiye'de üst üste kripto para borsalarının iflas etmesi ve kullanıcılarını mağdur etmesi ile bu para birimlerine olan bakış açısı 180 derece değişti. Thodex olayı ile başlayan bu süreçte 2-3 borsanın daha kepenkleri indirdiği ortaya çıkmıştı. Bugün ise Thodex hakkında bundan tam 2 yıl önce yani 2019 yılında şikayet talebinin oluşturulduğu ortaya çıktı.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre; 2019 yılında Thodex borsasına değeri 30.000 TL olan 1.6 milyon adet Dogecoin yatıran B.B isimli şahıs hesabının o dönemde boşaltıldığından dolayı Van Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuş.

Thodex'te parasını kaybeden B.B o dönemde Cumhuriyet Başsavcılığı'na bulunduğu suç duyurusunda 'Çiftlik Bank gibi bir durumun yaşanması olasıdır. Böyle bir skandalın ve mağduriyetlerin yaşanmaması için yurt dışına çıkış yasağı konmasını arz ederim.' ifadesini kullanmış.

Habere göre; mağdur B.B "Koinex'in Thodex adını almasından sonra bir dilekçe daha verdi. İş yeri adresinin ve telefon numarasının aynı olduğuna dikkat çekti. Yine işlem yapılmadı! O gün Kripto Tosuncuk'un ifadesi alınsaydı, dolandırıcılığa devam edemeyeceklerdi. Yurtdışına çıkış yasağı konsaydı, elini kolunu sallayarak kaçamayacaktı." şeklinde konuşmasına devam etti.

thodex

Yani göz göre göre aynı Çiftlik Bank olayında olduğu gibi Thodex de müşterilerini mağdur etti. Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer hakkında şu sıralar Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmış durumda. Ancak Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın bile hala bulunamadığını belirtelim.

Yani Thodex'te parası olanlar şimdiden soğuk bir su içsin diyebiliriz. Eğer CEO Faruk Fatih Özer yakalanır ve yargılanırsa belki bir ihtimal USB bellekte olan paralar sahiplerine iade edilir. Bekleyip göreceğiz. 

Yorumlar
Bahadir Hamamcioglu1967
Çok yazık oluyor topluma
Cevapla
metin
paralarını burada kaptıran enayılere geçmiş oldu salaklar fakıre yardım etmezler kolay yoldan zengin olma hayalı salaklara fena girdi
Cevapla
Cengiz
TÜRKİYE GARİP BİR ÜLKE: 70 YAŞINDAKİ ADAMLARIN AYAĞINA İL DIŞINA ÇIKMASIN DİYE KELEPÇE TAKARLAR; 24 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA YOL VERİRLER.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.