Kripto Para

Türkiye’de 1 Milyar TL’lik Dogecoin vurgunu!

Kripto para vurgunu olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer adres ise Türkiye. İşte detaylar.

Türkiye’de 1 Milyar TL’lik Dogecoin vurgunu!

Son dönemlerde farklı ülkelerde yaşanan kripto para olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer de Türk kripto para piyasası soygunla gündeme geldi. Turgur V. isimli şüpheli, 1500 kişiden topladığı bir milyar TL değerinde Dogecoin ile kaçtı. Şu anda konuyla ilgili soruşturmalar Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam ediyor. 

Türkiuye'de bir milyar Türk Lirası değerinde Dogecoin soygunu

Türkiye’de 1 Milyar TL’lik Dogecoin vurgunu! - Resim : 1

Kripto para camiası bu ara soygunlarla gündemde. Ciddi paralar dönen piyasada bir soygun olayı daha  meydana geldi. Kripto para şirkteti Thodex'in adı ilk kez bu tarz olaylara karışmıyor. Yerli Bitcoin ve kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer yaklaşık iki milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçması gündemdeydi. Şimdi benzer bir konu daha yaşandı. Söz konusu şüpheli Turgut V.'nin yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Haberin kaynaklarına göre, soruşturmada ilk şüpheli kişi olan Turgut V. birebir görüşmeler ve lüks mekanlarda tanıtımlar düzenleyerek yatırımcıları ikna ediyordu. Ardından yatırımcıları bir Telegram sayfasında toplayarak ellerindekilerini kendi sistemine aktarmalarını sağladı. Tam 1.500 kişi bu sisteme Dogecoin’lerini yatırdı. Mağdurlardan biri olan Ecem Ashyrova “4 milyon Dogecoin yatırdım. 12 milyon TL zararım var. 40 günlük bir paketle yüzde yüz kazanacağımız vaat edilmişti ama elimizdeki avucumuzdaki gitti” ifadelerini kullandı. Turgut V. ile birlikte 11 şüpheli daha mevcut. 

Yorumlar
Emre
Elde ki avuçtakine bak, 12 Milyon TL'lik Dogecoin... Breeehhh...
Cevapla
serskan
12 milyonun var ve hala böyle işlerle uğraşıyorsun.aç gözlü olmamak lazım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.