Kripto Para

Türkiye'de kripto borsaları batmaya devam ediyor! Şimdi de Bitay battı deniyor!

Thodex ve VeBitcoin'in ardından şimdi de bir diğer kripto borsası Bitay için battı iddiaları ortaya atıldı. Peki, Bitay'da son durum ne?

Türkiye'de kripto borsaları batmaya devam ediyor! Şimdi de Bitay battı deniyor!

Ülkemizde Thodex ile patlak veren kripto borsalarındaki çalkantıya bugün de VeBitcoin dahil olmuştu. VeBitcoin'in CEO'su İlker Baş'ın göz altına alındığı haberlerinin ardından şimdi de bir diğer kripto borsası olan Bitay için iddialar ortaya atıldı.

Rasim Ozan Kütahyalı, Twitter hesabından; "Bitay isimli kripto para borsasından da korkunç şikayetler geliyor bana. Yine paralar çekilemiyor ve ortada muhatap yok. Üçüncü thodex vakası olabilir. Durumu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da bildirdim şimdi. Hemen ilgilendi. MASAK da Bitay olayını şimdiden incelemeye almalı." açıklamasında bulundu. Kütahyalı'nın bu açıklamasından sonra gözler Bitay cephesine çevrildi.

Sosyal medyada ortaya atılan bu iddialar sonrasında Bitay CEO’su Niyazi Yılmaz açıklamada bulundu. Niyazi Yılmaz; “Ziraat Bankası ve Fiba Banka’da hesabı olan havaleler bu saatte de devam ediyor. Diğer bankada hesabı olanlara pazartesi sabahı ne kadar isterlerse anında para yatıracağız.” ifadesini kullandı.

Şimdilik Bitay'ın battığına ilişkin somut bir bilgi bulunmuyor. Piyasalar kapalı olduğu için en sağlıklı yorumu yapabilmek için Pazartesi gününü beklememiz gerekiyor. Para transferlerinin açılması ile Bitay'ın da durumu belli olacaktır.

Türkiye'de kripto borsaları batmaya devam ediyor! Şimdi de Bitay battı deniyor! - Resim : 1

Gelişmeleri biz de sizler için yakından takip ediyoruz. Eğer Bitay'da paranız varsa beklemekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor. Umarız bu iddialar asılsız çıkar ve Bitay da batan kripto borsaları arasındaki yerini almaz.

Son olarak YTÜ Teknopark Blockchain projesi ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile AR-GE teşviki alan Bitay'ın en güvenilir kripto borsası sloganı ile hizmet verdiğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.