Kripto Para

Türkler çıldırdı! Deli gibi Ethereum ile ilgileniyoruz!

Kripto para birimleri ülkemizde fırtınalar estiriyor. Son yapılan araştırmalara göre Türkiye olarak Ethereum'a yönelmiş durumdayız.

Türkler çıldırdı! Deli gibi Ethereum ile ilgileniyoruz!

Kripto para borsaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselişe geçti. Thodex skandalına rağmen ülkemizde hala çılgınlarca kripto paraların alım satım işlemleri güvenli bir şekilde devam ediyor. Yeni yayınlanan rapor, Ethereum'a olan ilginin her zamankinden daha yüksek olduğunu ve dünyanın dört bir yanından ilgi çektiğini ortaya koyuyor.

Arama verilerinin analizi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Ether (ETH) ile en çok ilgilenen ülke olduğunu, ardından Almanya ve Türkiye olduğunu ortaya koydu.

Invezz.com tarafından hazırlanan bir rapor, Amerika Birleşik Devletleri'nden "Ethereum" terimi için ayda 1.116.000 arama yapıldığını gösteriyor. 

Almanya ve Türkiye, sırasıyla ayda 736.300 ve 408.500 arama ile Amerika'yı takip ediyor. İlk üç arasında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 3.57'ye kıyasla, 1.000 internet kullanıcısı başına 9.46 arama ile Almanya kişi başına en fazla Ethereum aramasını içeriyor.

Ethereum

Listede 12. sırada yer alan İsviçre, 1000 internet kullanıcısı başına 11,79 arama ile en yüksek aramaya sahip ülke oluyor. Birleşik Krallık, 230.000 aylık arama ile listede altıncı oldu. Tahmin edilebileceği gibi, en yüksek ilgi yoğunluğu, yaygın internet erişiminin en yaygın olduğu Batı ülkelerinden geldi.

Google Trends verileri, 2021'in başından bu yana Ethereum Google sorgularının sayısında belirgin bir artış olduğunu ve aramaların bugüne kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Ethereum'un fiyatı yalnızca Ocak ayından bu yana yüzde 400'e yakın bir artışla 700 dolardan şu anki değeri olan yaklaşık 3.460 dolara yükseldi. Ether'in dolar değeri arttıkça, kripto piyasası kapitalizasyon sıralamasındaki genel hakimiyeti de arttı.

Yakın tarihli bir rapor, Coin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 25 düşmesine rağmen, Ethereum yatırım ürünlerinin bu ay patlamaya devam ettiğini gösterdi. Ethereum'un işlem ücretleri, madeni paranın fiyatı ile abartılı bir şekilde düştü ve son zirveden yüzde 71 oranında düştü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.