Kripto Para

Elon Musk gevezeliğinin cezasını çekiyor!

Elon Musk'ın son günlerde sürekli açıklama yapıyor olması başına iş açtı. Musk'ın servetinden büyük bir miktar azaldı.

Elon Musk gevezeliğinin cezasını çekiyor!

Son günlerde alakalı alakasız her konuda yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken ünlü girişimci Elon Musk bu açıklamalarının cezasını çekiyor. Son günlerde özellikel kripto para para birimleri ile ilgili spekülatif açıklamalar yapan çılgın girişimci bunun bedelini serveti azalarak gördü.

Elon Musk gevezeliğinin cezasını çekiyor!

Tesla'nın patronu Elon Musk, Bloomberg milyarderler endeksinde bir sıra gerileyerek ikinciliğe düştü. Tesla hisselerinin gerilemesiyle birlikte Musk'ın serveti de Ocak ayındaki zirveden yüzde 24 düşüş gösterdi. LVMH'nin patronu Bernard Arnault, Musk'ı geride bırakarak dünyanın en zengin ikinci kişisi oldu.

Pazartesi günü Musk, Tesla hisselerinin yüzde 2'yi aşan kayıp yaşamasının ardından dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını LVMH'nin patronu Bernard Arnault'ya kaybetti. Musk'ın serveti Ocak ayındaki zirvesinden yüzde 24 gerileyerek 160,6 milyar dolara düştü.

2021'de Musk'ın serveti 9,1 milyar dolar azaldı. Bu rakam Bloomberg'in derlediği verilere göre ABD'li milyarderler arasında kaydedilen en büyük düşüş oldu. 49 yaşındaki Musk, geçen sene Tesla hisselerinin yüzde 750 artış kaydetmesiyle sıralamada ilk sıraya kadar çıkmıştı.

Musk ilk spekülatif açıklamasını yaklaşık 1 ay önce Tesla araç satın alırken Bitcoin kabul etmeye başlayacaklarını duyurduğunda yapmıştı. Daha sonra bu adımı geri çeken Musk, Bitcoin'in çevreye zararlı olduğunu iddia etmiş ve daha çevreci kripto paralara yöneleceğini duyurmuştu. Daha sonra Dodgecoin ile ilgili paylaşımlar yapan Musk, bu para biriminin birkaç bin kat değer kazanmasına yol açmıştı.

Yorumlar
logaritmik öküz
yazıda daha yumuşak ifadeler yer alırsa daha çok tutulur bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.