Kripto Para

Twitter CEO'sundan yeni Bitcoin açıklaması

Bitcoin gündeminin nabzını tutan isimlerden Jack Dorsey yeni bitcoin açıklamalarında bulundu.

Twitter CEO'sundan yeni Bitcoin açıklaması

Bitcoin yorumlarıyla gündemden düşmeyen isimlerde Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey Pazartesi günü kripto para biriminin "dünyayı birleştireceğini" iddia etti. 

Pazartesi öğleden sonra,  Dorsey, “Bitcoin derinden bölünmüş bir ülkeyi birleştirecek. (ve eninde sonunda dünyayı da birleştirecek).” şeklinde bir tweet attı. Dorsey bunun hangi ülke olduğunu belirtmedi. Ancak ABD'den söz ediyor olması muhtemel.

Twitter CEO'su Jack Dorsey'den yeni Bitcoin açıklamaları

Dorsey, Bitcoin'i bir süredir büyük sorunlara çözüm olarak lanse ediyor. Temmuz ayında bir Bitcoin konferansında, “Umudum, Bitcoin'in dünya barışını yaratmasıdır” demişti. Jack Dorsey sözlerine: "Elon Musk daha önce belirtti. Tüm bu şiddetin yanında bireyin gücü kalmadı. Bugün para sistemimizden kaynaklanan problemler ortada. Elon'ın çözmeye çalıştığı daha büyük ölçekli problemlerden biri de bu: bizi çok gezegenli insanlığa götürmek gibi. Günlük olarak uğraşmamız gereken tüm bu dikkat dağıtıcı maddi problemler, bu gezegendeki her bir insanı etkileyen tüm o daha büyük hedeflerden giderek daha fazla uzaklaşmamızı sağlıyor. Kulağa biraz saçma gelebilir, ancak bu temel seviyeyi düzeltirseniz onun üzerindeki her şey çok dramatik bir şekilde gelişebilir. Uzun vadeli olacak ama ümidim kesinlikle barış."

Bitcoin artık tek bir madeni para için 46.000 dolardan fazla değere sahip. Çevreye büyük bir maliyetle çıkarılan bir kripto para birimi olan Bitcoin'in dünyanın bazı temel sorunlarının çözülmesine nasıl yardımcı olabileceği belirsizliğini koruyor.

Dorsey, bir süredir Bitcoin müjdesini veriyor ve hatta 2018'de Bitcoin'in 10 içinde dünyanın “tek para birimi” olacağını öne sürmüştü. Yakında Twitter'da reklam satın alma işlerinde Bitcoin kullanılabilir.

Yorumlar
Ebu kermo
Hicde öyle değil fakirin elinden alıp zengine dağıtıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.