Kripto Para

Ukrayna kripto parayı yasallaştırdı! Savaşın seyri değişebilir

Devam eden Rusya Ukrayna savaşı sırasında Ukrayna başkanı Zelensky kripto paraları yasallaştıracak bir imza attı. İşte tüm detaylar.

Ukrayna kripto parayı yasallaştırdı! Savaşın seyri değişebilir

Rusya Ukrayna savaşı iki haftadan fazladır devam ediyor. Hal böyleyken de tüm dünya Rusya'ya yaptırımlar uygulayıp Ukrayna'ya destek olacak adımlar atıyor. Ukrayna her türlü desteğe kapısını açmış durumda. Bu destekler arasında kripto paralar da mevcut. 

Ukrayna kripto parayı yasallaştırdı! Savaşın seyri değişebilir

ukrayna

Kendini savunmak için tüm çabalarını seferber eden Ukrayna kripto para ile bir çok bağış aldı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, Sanal Varlıklar Yasası’nı imzalamaya karar verdi.

İşgal altında kalan Ukrayna'ya yardım eli uzatmak isteyen herkes bağış yapıyor. Kripto para ile yapılan bağışların değeri de şu anda oldukça yüksek bir seviyede. Savaş sürecinde maddi destek almak da son derece önemli olduğundan ülke bu kapıyı tamamen açmak istiyor. Bankacılık sistemine kıyasla kripto paralar ile para transferi etmek çok daha hızlı ve kolay olduğu için bu yola girilmiş olabilir.

Piyasa, Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenecek. Dijital bakanlık bir tweet'te, borsaların yasal olarak çalışabileceklerini ve bankaların onlar için hesap açacağını söyledi. "Devlet organı, "sanal varlıklar alanında bir politika oluşturmak ve izlemek, sanal varlıkların dolaşım sırasını belirlemek, sanal varlık hizmet sağlayıcılarına izin vermek ve bu alanda denetim ve mali izleme yapmakla" görevlendirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.