Kripto Para

Ünlü analist Bitcoin yeni tarih verdi! Boğa sezonu geliyor mu?

Bitcoin'de fiyat hareketinin ne yönlü olacağı merak konusu olurken aylık kapanışa kısa süre kala ise analist Katie Stockton önemli değerlendirmelerde bulundu ve hedefleri işaret etti.

Ünlü analist Bitcoin yeni tarih verdi! Boğa sezonu geliyor mu?

Fairlead Strategies şirketi kurucusu ve analist Katie Stockton, ABD medyasından CNBC’de katıldığı programda Bitcoin’in Nasdaq ile olan korelasyonu ve yükseliş konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Nasdaq 100’ün de içinde olduğu riskli varlıkların ocak ayında düşüş yönlü hareket etmesine rağmen Bitcoin’in sert yükselişinin bu korelasyonu bozduğunu dile getiren Stockton şunları söyledi:

“Yılbaşından bu yana Bitcoin ile Nasdaq arasındaki korelasyon azalmıştı. Bunun sebebi ise, yatırımcıların büyük bölümü risk almama yönlü hareketler yaparken ve birçok hisse senedi özellikle ocak ayını düşüşle geçirirken, Bitcoin’in yükselmesiydi. Aslında böyle dönemlerde korelasyonlar artar ama Bitcoin’deki yükseliş bunu bozdu”

“25.200’ü geçmesi lazım”

Bu korelasyon düşüşünün devam etmesinin, Bitcoin’in yükselişiyle kâr olabileceğini belirten Stockton 25.200 dolar seviyesinin de önemine değindi:

“Eğer bu durum sağlam şekilde sürerse, bizi 2021’deki döneme geri döndürebilir ki o dönem bu zamana göre Bitcoin için çok daha iyiydi. Ancak benim düşündüğüm bu korelasyonun yeniden sağlanacağı… Çünkü riskli varlıklar yeniden düşmeye başladılar. Ayrıca grafikler de bize Bitcoin için 25.200 dolar bölgesinin önemini gösteriyor. Hala o bölgede ciddi bir direnç var. Yükseliş için bu bölge geçilmeli”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.