Kripto Para

BTC 23 bin doların altına düşecek mi?

Boğalar destek için savaşırken Bitcoin ayıları kazanıyor; BTC 23 bin doların altına düşecek mi?

BTC 23 bin doların altına düşecek mi?

Bitcoin ( BTC ), son zamanlarda bir dizi kayıp kaydetti ve ayılar , ilk kripto para biriminin fiyat yörüngesi üzerinde kontrol elde etmek için mücadele ediyor. Bitcoin, varlığın bir sonraki destek seviyesi olarak 25.000 doları geri alma yeteneğini şimdilik geçersiz kılan 24.000 doların altına düştü. 

BTC 23 bin doların altına düşecek mi?

Belirsizliğin ortasında, kıdemli analist Jim Wyckoff, Bitcoin boğalarının hala genel teknik avantaja sahip olduğunu vurguladı. 28 Şubat tarihli analizinde Wyckoff, boğaların gücünün azalmaya başladığına dikkat çekti, ancak bu sadece bir süre daha devam edebilir.

Analist, Bitcoin'in momentumunun kısmen Amerika Birleşik Devletleri makroekonomik görünümüyle ilgili tazelenen endişe nedeniyle durmasıyla birlikte, ilk kripto para biriminin önceki yüksekleri geri kazanmak için sürekli satın alma baskısına ihtiyacı olduğunu kabul etti.

“Boğalar, günlük grafikte bir fiyat artışı trendi olduğu için kısa vadeli genel teknik avantaja sahip, ancak zar zor. Boğalar son zamanlarda zayıfladı ve yükseliş trendini canlı tutmak ve teknik üstünlüklerini korumak için yakında yeni bir güç göstermeleri gerekiyor” dedi.

BTC 23 bin doların altına düşecek mi? - Resim : 1

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin destek arıyor

Şu anda Bitcoin, 23.500 doların üzerinde desteği sürdürmeye çalışıyor ve 24.000 dolar önemli bir direnç seviyesi olarak hareket ediyor. Sonuç olarak, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël Poppe, Bitcoin'in dikkat edilmesi gereken bir sonraki kilit pozisyonlarından bazılarını vurguladı. 

28 Şubat'ta bir tweet'te Poppe, Bitcoin'in 23.800 dolarlık desteği tersine çevirmesi durumunda kazanç için sıralanabileceğine dikkat çekti.

“Tezim, destek için 23,8 bin doları kırana kadar ilgilenmediğimi gösteriyor. Sert reddin ardından görece sıkıcı bir hafta içinde bir konsolidasyon dönemi geçireceğiz gibi görünüyor. Bu durumda, 22,5 bin dolar civarındaki girişler” dedi.

BTC 23 bin doların altına düşecek mi? - Resim : 2

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin'in son düzeltmesi, Ocak ayı için ABD Dayanıklı Mal Siparişleri verilerinin 27 Şubat'ta yayınlanmasını takip ediyor. Rakam, %4,5'lik bir düşüşün, yatırımcılar arasında enflasyon ve faiz oranı artışları olasılığı konusunda endişeye dönüştüğünü gösterdi. Güçlü ekonomik verilere rağmen endişeler ortaya çıktı. 

Bitcoin fiyat analizi 

Basın zamanında, Bitcoin haftalık yaklaşık %3,7 kayıpla 23.528 dolardan işlem görüyordu.

BTC 23 bin doların altına düşecek mi? - Resim : 3

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

İlginç bir şekilde, Şubat ayı sona ererken Bitcoin, CoinMarketCap'te  kripto topluluğu tarafından belirlenen ay sonu için 20.254 $ değerinin üzerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.