Uzman analist Bitcoin'in yeni fiyatını açıkladı! Bu seviyeler gerçek olabilir mi?

Kripto para piyasalarındaki hareketlilik devam ederken, bir analist Bitcoin için 'derin değer döneminin bittiğini' belirtiyor.

Uzman analist Bitcoin'in yeni fiyatını açıkladı! Bu seviyeler gerçek olabilir mi?

BTC fiyatının 70.000 dolar sınırına yaklaşmasıyla birlikte, yatırımcıların ve piyasa takipçilerinin gözü kulağı bu dijital varlıkta. Bu gelişme, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasının geleceği hakkında yeni tartışmaları da beraberinde getiriyor.

Son dönemler, Bitcoin için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. BTC fiyatı 67.431 dolar seviyesine düşerken, "derin değer" alanını terk ettiği gözlemleniyor. Zincir üzeri veriler, BTC fiyat dinamiklerinde büyük bir değişikliğe işaret ediyor. 7 Mart'ta bir X tweetinde Charles Edwards, Capriole Investments'ın kurucusu ve kantitatif Bitcoin ile dijital varlık fonunun yöneticisi, piyasa için "Yeni bir Bölüm"ün başladığını duyurdu.

Bitcoin, iki yıl sonra ilk kez "adil fiyatlandırılmış" olarak görülüyor. Tüm zamanların zirvesindeki Bitcoin, sadece birkaç ay önceki BTC fiyat hareketlerinden ciddi bir dönüşümü temsil ediyor, ancak zincir üzeri analiz, boğaların sadece dengeleri yeniden düzelttiğini gösteriyor.

Uzman analist Bitcoin'in yeni fiyatını açıkladı! Bu seviyeler gerçek olabilir mi?

Edwards'a göre, yaklaşık 70.000 dolar civarında Bitcoin, madencilerin ağa katılmak için kullandıkları enerji miktarı açısından "adil fiyatlandırılmış" durumda. Capriole'un Bitcoin Enerji Fiyatı metriği, bu fenomenin 2020'nin sonlarından bu yana ilk kez gerçekleştiğini gösteriyor. Edwards, metriği "yalnızca ağa giren saf Joule enerjisiyle fiyatlandırılmış Bitcoin'in içsel değeri" olarak tanımlıyor. "Çılgın formüller yok, güç yasaları yok," diye açıklıyor. "Enerji tek başına Bitcoin'in adil değerini başlangıcından itibaren haritalıyor. Şu anda 70K'da, Bitcoin'i 2 yıldır ilk kez adil değerli kılıyor."

Uzman analist Bitcoin'in yeni fiyatını açıkladı! Bu seviyeler gerçek olabilir mi? - Resim : 1

Enerji fiyatı, şimdi daha yüksek BTC fiyatlarına işaret eden geniş bir piyasa ölçütleri listesinin sadece bir örneği. Hatta madenciler, yaklaşan blok ödülü yarılanmasına rağmen önemli miktarda BTC satmalarına rağmen, sağlam kar marjlarına geri dönüşten keyif alıyorlar.

"Bitcoin, son aylarda üretim maliyetinden çıkış yaptı ve Ordinals ücret artışıyla birlikte, Bitcoin Madenciliği bir kez daha son derece karlı hale geldi," diye yazdı Edwards. "Görebileceğiniz gibi, bu çıkışlar genellikle çok daha yüksek bir yeniden fiyatlamaya yol açıyor. Ancak Bitcoin'in değer dönemi bitti."