Kripto Para

Vitalik Buterin böyle istedi popüler kripto para dibe çakıldı!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin elindeki Shiba Inu coinlerini satınca INU yüzde 30 oranında değer kaybetti.

Vitalik Buterin böyle istedi popüler kripto para dibe çakıldı!

Son günlerde kripto para piyasasında en çok konuşulan coinlerden birisi de Shiba Inu olmuştu. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Shiba Inu aslında Dogecoin'in simgesinde yer alan köpeğin türü.

Bu coin ilk olarak Şubat ayı gibi listelenmiş ve Dogecoin killer olarak lanse edilmişti. Ethereum tabanında geliştirilen Shiba Inu tokeni geçtiğimiz günlerde Binance üzerinde listelenince hepten popüler oldu.

Kısa bir süre öncesine kadar Gate.io üzerinde hayli popüler olan INU şu anda dünya çapında bilinen kripto paralardan biri haline geldi.

Son bir kaç gündür rekor derecede yükselen INU Vitalik Buterin'den büyük bir darbe yedi.

Popüler kripto para Shiba Inu adeta çakıldı!

İddialara göre INU geliştiricileri proje kapsamındaki belli miktarda INU'yu Buterin'in hesabına göndermişti. Böylece ETH kurucusunun cüzdanında INU tuttuğu söylenecek ve INU'nun değeri artacaktı.

Fakat Buterin hiç beklenmedik bir hamle ile cüzdanındaki INU tokenlerini sattı. Bu satış sonrası INU yüzde 35'in üzerinde değer kaybetti. Bu haberin yazıldığı saatlerde ise kendisini biraz toparlayan INU hala günlük bazda yüzde 20'nin üzerinde değer kaybetmiş görünüyor.

Buterin'in sattığı INU'lar ile ETH aldığı da iddialardan bir diğeri. Şimdilik ETH kurucusunun neden böyle bir hamle gerçekleştirdiği bilinmiyor. Fakat INU'nun bu büyük satışa rağmen ayakta kalması da önemli bir test oldu.

Dip not olarak belirtelim. Bu yazıdaki hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.