Kripto Para

Kripto para borsasına rekor yatırım! Çıldırmışlar!

Paypal tarafından desteklenen EOS blok zincirinin kurucusu Block.one 10 milyar dolar ile yeni bir kripto para borsasını hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Kripto para borsasına rekor yatırım! Çıldırmışlar!

Kripto para borsasının kurulması için Block.one 10 milyar dolar değerinde dijital varlık ve nakit yatırımı yapacağını açıkladı. Block.one’dan yapılan açıklamaya bakılırsa geleneksel borsaların niteliklerini merkeziyetsiz finansmanın faydaları ile birleştirmeyi amaçlayan yeni bir kripto para borsası kurmayı planlıyorlar.

Bullish ile kripto borsasına geliyorlar

Bullish adı verilen bu borsa yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığa sahip olacak. Bu fon yaklaşık olarak 10 milyar dolara yakın 164.000 Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one işlemlerini destekleyen 20 milyon EOS token’ini barındıracak.

Block.one geçen günlerde bir finansman toplantısında 300 milyon dolar yatırım aldığını bildirdi. Borsa verim üreten stratejileri en üst düzeye çıkarmak için popülerliği artan DEFi’in merkezi olmayan mimarisi ile mevcut blockchain teknolojisinden yararlanmaya çalışıyor.

Kripto para borsasına rekor yatırım! Çıldırmışlar! - Resim : 1

Diğer önemli yatırımcılar arasında Hong Kong kralı Richar Li, Alman girişimci ve yatırımcı Christiyan Angermayer, Galaxy Digital ve  Nomura Holdings olduğu bildirildi.

Bullish kurumsal ve bireysel yatırımcılara, bankalar gibi aracı kullanmadan bir DeFi uygulamasında piyasa kurma, borç verme ve portföy yönetimi hizmetleri sunacak.

Block.one Yönetim Kurulu Başkanı Brendan Blumer şunları söyledi: ‘’Borsa kurumlara ve bireylere en son kripto para birimi yatırım stratejileri le daha iyi ve daha güvenli erişim sunacak.’’

Kripto para sektörü sıcak ve yüksek meblağlı yatırımlarına tam gaz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bu borsalara daha fazla yatırım yapılacağı söyleniyor. Bakalım kripto paralar daha ne kadar yükselecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.