Ethereum kurucu ortağı, Ethereum Merge hakkında açıklamalarda bulundu!

Dünyanın en değerli 2. kripto parası Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin dün projeleri hakkında açıklama yaptı.

Ethereum kurucu ortağı, Ethereum Merge hakkında açıklamalarda bulundu!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin projeleri hakkında birtakım önemli açıklamalarda bulundu. Buterin, Perşembe günü yaptığı açıklamada, ağ iş kanıtı (PoW) ‘dan bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs sistemine geçtiğinde önemli bir mihenk taşına vurgu yaptı.

“Birleştirme” sonrasında Ethereum’un yaklaşık %55 tamamlanacağını bizzat Buterin kendisi söyledi.

Fortune’un bildirdiğine göre Viltalik Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) konuştu. Ethereum kurucu ortağı, “Hisse kanıtı, çalışma kanıtından çok daha güvenlidir. Ancak zayıf öznellik gibi ödünleşimleri var.” ifadelerini kullandı.

Geri sayım başladı


Vitalik Buterin, Bitcoin ve Ethereum arasındaki farkın, Bitcoin’in geliştirme açısından %80 tamamlanmış olarak kabul edilmesi olduğunu söyledi. Öte yandan Ethereum’un şu anda yalnızca yaklaşık %40’ı tamamlanmış olduğu düşünülüyor. Birleşme sonrası sonrasında tamamlanma oranı daha da artmış olacak.

Geçen hafta, Ethereum geliştiricileri , birleştirmenin geçici olarak 19 Eylül haftasında gerçekleşeceğini açıkladı.

Birleştirmeden sonra, Ethereum’un yol haritası, ağı daha güvenli ve merkezi olmayan hale getirmeyi amaçlayan geliştiricilerin “surge, verge, purge ve splurge,” olarak tanımladığı dört parçalı bir yükseltmeden oluşuyor. Son olarak Vitalik Buterin şu sözlere yer verdi:

“Bu yol haritasının sonunda Ethereum çok daha ölçeklenebilir bir sistem olacak. Sonunda, Ethereum saniyede 100.000 işlem gerçekleştirebilecek.”

Ethereum fiyatı % 35 yükseldi yükseldi


Ethereum fiyatı bu hafta yükselmeye devam ediyor. Geçen haftanın aynı zamanından bu yana yaklaşık % 35 arttı. ETH, 21 Temmuz’un sonlarında 1.640 dolara kısa bir süre dokundu. Şimdi ise bu bölgeye yakın bir fiyat politikası izliyor.