Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz!

Çalışma verileri, kripto kullanıcılarının %30'dan fazlasının 'asla bir NFT satın almayacak' olduğunu gösteriyor!

Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz!

2021'de, nonfunible token ( NFT ) terimi kripto forumlarında ve ötesinde yayılmaya başladı ve sonuç olarak bir dizi insan bunlara ilgi duymaya başladı. 2021 NFT'ler için iyi bir yıl olsa da, insanların doğal merakı azaldı. 

Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz!

Finans analizleri ile bilinen Finbold ile paylaşılan ve DEXterlab tarafından 21 Temmuz'da yayınlanan yeni bir araştırmanın bulgularına göre, kripto kullanıcıları bu yeni teknolojiye bir yıl önceki kadar ilgi  göstermiyor.

DEXterlab, Temmuz ayında NFT'nin benimsenmesinin mevcut durumunu daha iyi anlamak için Twitter anketleri şeklinde bir anket gerçekleştirdi. Araştırma, hiç NFT satın almayan kaç kişinin gelecekte bunu yapmak istediğini gösterdi. Ankete katılanların %26,6'sı bir tane satın almayı düşündüklerini belirtirken, kripto meraklılarının %31,7'si asla bir NFT satın almayacaklarını iddia etti.

Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz! - Resim : 1

İlk NFT'nizi ne zaman satın aldınız? Kaynak: DEXterlab

Ayrıca sonuçlar, bireylerin %17,1'inin ilk NFT'lerini 2021'de veya daha önce satın aldığını gösteriyor. 2022'de "NFT" anahtar kelime aramalarında önemli bir düşüşe rağmen, istatistikler bu yıl 2021'den daha fazla ilk kez gelenlerin olduğunu gösteriyor, çünkü katılımcıların %24,4'ü ilk NFT'lerini 2022'de satın aldıklarını iddia ediyor.

Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz! - Resim : 2

Zamanla NFT faizi. Kaynak: DEXterlab

Kripto ayı piyasası NFT'leri de etkiliyor

Uluslararası ekonomi 2022'de verimli bir yıl geçirmedi. Federal Rezerv, kalıcı enflasyon nedeniyle sıkı fiyat kontrol önlemleri uygulamak zorunda kaldı. Geleneksel piyasalar, belirsizliğin bir sonucu olarak panik yaşıyor. Hisse senedi fiyatları düşmeye devam ettikçe, her iki piyasa da yakından ilişkili olduğu için bu kripto para birimlerini etkiliyor.

Genel olarak, bir ayı piyasası sırasında, bireyler güven makroekonomiye dönene kadar pozisyonlarından çıkıyorlar. Ayı piyasasından NFT satın alıp almadıkları sorulduğunda, başvuranların sadece %35,2'si evet cevabını verdi. Ayrıca, ankete katılan bireylerin yarısı veya %51,6'sı geleceğe karamsar bir bakış açısına sahipti ve şu anda paralarını NFT'lere yatırmıyorlar.

Kripto kullanıcılarının NFT ilgisine dair çarpıcı analiz! - Resim : 3

Ayı piyasasında NFT satın almak mı? Kaynak: DEXterlab