Kripto Para

Xiaomi’den kripto para kararı!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, kripto paralarla ilgili önemli bir karara imza attı. İşte detaylar!

Xiaomi’den kripto para kararı!

Akıllı telefon pazarının gözde isimlerinden birisi olan Xiaomi, kripto paralarla ilgili oldukça önemli bir karar verdi. Buna göre şirket, yalnızca Portekiz’de geçerli olmak üzere bundan sonraki süreçte kripto paralar ile yapılan ödemeleri de kabul edecek. Markanın bahsi geçen ülkedeki resmi perakendecisi Mi Store Portugal, bu kararı uygulamak adına İsviçre merkezli kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Ultrust ile anlaşmaya vardı. Portekiz’de yaşayan tüketicilerin bu anlaşmadan oldukça memnun olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi’den kripto para kararı!

Buna göre artık Portekiz’deki tüketiciler, kripto para ile Xiaomi’den alışveriş yapabilecek. Bu alışverişlerde kullanılabilecek kripto paralar ise Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dash olacak. Alınan kararın bütün Xiaomi imzalı ürünlerde geçerli olacağını da söylemeden geçmeyelim. Xiaomi’nin Portekiz’i seçmesi ise bir tesadüf değil. Portekiz’in vergi politikaları, kripto paralar için en uygun sayılabilecek vergi politikalarının başında geliyor. Hal böyle olunca şirketin bu ülkeyi biçilmiş kaftan olarak görmesi de pek şaşırtıcı olmuyor.

Bundan sonraki süreçte kripto paralar ile alışveriş yapmanın mümkün olup olmayacağını ise zaman gösterecek. Kripto para piyasasının geleceği, dünya ekonomisinin geleceği için oldukça önemli diyebiliriz. Bildiğiniz gibi son olarak Fenerbahçe’nin de kripto para piyasasına adım attığını sizlerle paylaşmıştık. Piyasa hakkında önemli gelişmeler yaşandıkça sizleri haberdar etmeye devam ediyor olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.