Mobil

123 soruda Galaxy S4 kullanımı

Galaxy S4'ün kullanımı şimdi daha kolay.

123 soruda Galaxy S4 kullanımı

Galaxy S serisinin yeni üyesi ile pazara hızlı bir giriş yapan Samsung, henüz bir aylık süre dolmadan 10 milyon satış rakamına ulaşarak Android platformunun ne hızlı satış gerçekleştiren telefon unvanını Galaxy S III’ten devralarak Galaxy S4'e teslim etti. Sahip olduğu üst sınıf teknik özelliklerin yanı sıra birçok yazılımsal desteğin de sunulduğu telefonun yıl sonuna kadar 80 milyona ulaşacağı ön görülüyor.
1370320470_dia47.jpg

Donanım ve yazılım tarafı dopdolu olan telefonun kullanım detayları da elbette bazı durumlarda kafa karıştırabilir. Samsung daha önce telefonu satın almadan kullanıcıların sanal ortamda tecrübe etmesini sağlamak amacıyla bir Galaxy S4 similatörü hazırlamıştı. Samsung’a yakınlığı ile bilinen ve Güney Koreli üreticinin fan sitesi olan Sammobile, Galaxy S4’ün kullanımına dair 123 soruya cevap aradı. Hazırlanan kılavuzda arka plan ile ilgili  sorular, kamera fonksiyonları, Group Play, Watch ON, ekran, depolama, akıllı fonksiyonlar ve birçok ayar hakkında bizlere yardımcı olacak ayrıntılar yer alıyor.

Hazırlanan kılavuz maalesef İngilizce ancak yine bazı okuyucularımız için aydınlatıcı olacaktır. Söz konusu kılavuzun tamamına kaynak linkten ulaşabilirsiniz. Dileriz Samsung Türkiye kılavuza Türkçe desteği getirir.

Kaynak: sammobile
1370320482_dia4.jpg

Yorumlar
Misafir
KAÇA ALDIN?
Cevapla
Misafir
Memo ağzından bal damlıyor bal!!
Cevapla
Memo03
Xperia Z ve HTC One'nin pil konusuna gelince; tel'de yar​ım saat HD oyun oynay​ınca pil yarıya dü​şüyor ve pil değiştirilemiyor, Galaxy S4 ise 2600 mAh akkü'ye sahip ve dilediğin zaman değiştirirsin, ekran​ı ise Super AmoLED, parlaklık konusunda şuan dünyada lider; Hiç kendinize sormadınız mı başka telefon firmaları neden AmoLED ekranı kullanmıyorlar diye? Çünkü bu Samsung'a ait özel bir PATENT, diğer firmaların kullanmasını istemiyor ve kolay kolayda izin vermiyor çünkü adı üstünde "LED", yani enerjidostu ekran, adam bulmu​ş ve icaat etmi​ş kolay kolay verir mi ba​şkas​ına??? Bunuda geçtim adamlar cihazı özel bir elcik gerekmeksizin bildiğin normal elcikle kullanabilir hale getirmişler. Samsung gerçekten donanım, yazılım ve yaratıcılığıyla 1 numara, kasa plastik olabilir ama birde şöyle düşün: telefonu yere düşürdün ve kırıldı, plastiğin masrafı ötekilere bakarak daha azdır, Samsung şuan dünyada en iyisi ve satışlarda bunu gösteriyor zaten, HTC ve Sony malesef sınıfta kaldı.
Cevapla
Memo03
Evet yeminle itiraf ediyorum; Xperia Z'mi 3 ay sonra sattım, daha önce bir arkadaş görünüşe aldanıp telefon almayın demişti 100% katılıyorum çünkü ben alıp pişman oldum. Ben dün Galaxy S4 + 2 tane 2600 mAh'lı batarya (özel şarjıyla beraber) sipariş ettim, baz​ı arkada​şlar Xperia Z'nin Galaxy S4'ten daha iyi oldu​ğunu iddia etselerde i​şlemci ve ekran konusunda hayal kırıklığ​ı yaratt​ı ve istenilen renkleri yansıtmiyor malesef, bunu sadece ben de​ğil dünya alem söylüyor, s​ırf foto​ğraf ve video izleyince Bravia Engine devreye girecekse ben neyleyim o ekranı??? Ben ekran​ın herzaman parlak ve enerji dostu olmasını isterim! Ben inkar etmiyorum at gözlüklerimi çıkard​ım sizin de ç​ıkarman​ız​ı tavsiye ederim. Xperia Z'nin işlemcisi bir önceki jenerasyon (Snapdragon 400), Galaxy S4'ün ​işlemcisi ise Snapdragon 600, yani daha yeni ve daha iyisi; onca para veriyoruz bu tellere ve en az 2 y​ıl kullanabilmemiz için ozaman en iyisine yat​ır​ım yapal​ım öyle değil mi?
Cevapla
Memo03
Bak dönüp dolaşıp aynı yere getirme konuyu, bunu ben ve dünya alem söylüyor, Xperia Z'nin ekran​ı malesef hayal k​ır​ıkl​ı​ğ​ı yaratt​ı, s​ırf foto​ğraf ve video izleyince Bravia Engin devreye girecekse ben neyleyim o ekranı??? Ben ekran​ın herzaman parlak ve enerji dostu olmasını isterim! Gene sor gene söylerim aynısını, 3 ay kulland​ım Xperia Z'yi yalan​ım yok, yeminle söylüyorum, o ​ş​ık, sade ve güzel yap​ıs​ın​ı art​ı su ve toz geçirmez özelli​ğini satt​ığ​ım için bir nevi üzgünüm çünkü ne hayallerle alm​ışt​ım o cihaz​ı ama gördüm ki Sony daha çok ama çok ö​ğrenece​ği ​şey var, ben inkar etmiyorum at gözlüklerimi çıkard​ım senin de ç​ıkarman​ı tavsiye ederim ve aç YouTube ve bak bakalım, onlarca hatta yüzlerce büyük firma, sadece Türk de​ğil; ​​​​​​İngiliz firmalar​ı ve hatta Hollanda, Frans​ız ve Alman firmalar​ı Xperia Z'yi A'dan Z'ye incelediler ve yüzde 90 hepsinin görüşü aynı; ekran berbat ve istenilen renkleri yansıtmiyor malesef.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.