Mobil

20. Yıl özel iPod Touch ortaya çıktı!

2019 yılı Mayıs ayından beri Apple'ın adından söz etmediği iPod ürün ailesinin 20. yıl özel iPod Touch modeli ortaya çıktı!

20. Yıl özel iPod Touch ortaya çıktı!

Apple'ın özellikle müzik dinlemek ve medya oynatmak isteyen kullanıcılar için geliştirdiği müzik çaları iPod Touch, 7. nesil iPod Touch ile bundan 2 yıl önce sessizliğe gömülmüştü. Bu durum da akıllara Apple'ın ürün gamındaki genişlemeden dolayı (bunlara SE cihazlar ve iPhone 12 örnek verilebilir) iPod'un fişinin çekilip çekilmediği sorusunu getirmişti. Anlaşılan iPod modelleri Apple için hâla ölmemiş. Hatta Apple şimdiye kadar göreceğimiz en iyi iPod ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir.

Apple ürünleri ile ilgili içerikler hazırlayan MacRumors çalışanı Steve Moser her ne kadar Twitter'da bunun bir "sızıntı" değil "söylenti" olduğunu vurgulasa da genel kitle böyle bir cihazın Apple tarafından tanıtılacağına kesin gözüyle bakıyor.

Şimdilik "söylenti" olarak değerlendirebileceğimiz iddialara göre yeni iPod Touch serisi aynı iPhone 12'de olduğu gibi birkaç tane renk seçeneği ve kenarları köşeli yapıda bir tasarım anlayışını benimseyecek. Her ne kadar render görüntülerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığından tam olarak emin olamasak da görüntülerden yola çıkacak olursak; yeni iPod Touch'larda bir home butonu bulunmayacak, bu sayede cihazın ön kısmı çok sade bir tasarıma sahip olacak.

20.Yıl Özel iPod Touch

Home tuşunun gitmesi ile beraber Touch ID'den yoksun kalacak olan cihazın güvenlik kısmında uzun zamandır beklenen Face ID özelliğini barındırabilir veya tıpkı yeni iPad cihazlarda gördüğümüz gibi parmak izi sensörü yanda olabilir.

Eski iPod modellerinde olduğu bu cihazda da herhangi bir SIM kartı girişine yer verilirse büyük sürpriz olur.

Apple'ın bu cihazı 2021 yılının Eylül ayı içerisinde bir etkinlikte 20. Yıl Özel iPod Touch veya 8. Nesil iPod Touch olarak tanıtması bekleniyor.

Yorumlar
XD
Ben Eylül Etkinliğine Kadar Bekleyeceğim, En Mantıklısı Bu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.