Mobil

Samsung'dan genişleyen ekranlı telefon geliyor!

Teknoloji devi Samsung, yana doğru açılabilen bir ekran üzerinde çalışıyor. Samsung'dan genişleyen ekranlı telefon geliyor!

Samsung'dan genişleyen ekranlı telefon geliyor!

Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip serileri ile birlikte katlanabilir telefon dünyasında iyi işlere imzasını atan teknoloji devi Samsung, yana doğru açılabilen ekrana sahip bir telefon üzerinde çalışıyor.

LetsGoDigital adlı yabancı teknoloji sitesinden gelen duyumlara göre genişleyen ekranlı yeni Samsung telefon, Galaxy Z Slide ismini taşıyabilir.

Cihazın resmi tescil başvurusu Güney Koreli üretici Samsung tarafından Avrupa Birliği Fikri Mülkiye Ofisine (EUIPO) yapıldı, cihaz tam olarak 21 Mayıs 2021 tarihinde kaydettirildi.

S21 ailesi ile birlikte Galaxy Note serisindeki kalem özelliğini S serisine taşıyan Samsung, Galaxy Z Slide modelinde de S Pen özelliğine destek verebilir. Eğer Samsung, Galaxy Z Slide ile birlikte S Pen özelliğini sunarsa bu Samsung'un daha fazla cihazında S Pen kalemini kullanmak, hatta S Pen'i markalaştırmak istediği anlamına gelebilir. Bütün bunlara ek olarak şunu belirtmekte de fayda var; Galaxy Z Slide modelinde S Pen desteği olsa bile bu kalemi telefonun üzerinde değil çantanızda taşımak zorunda kalabilirsiniz.

Galaxy Z Slide

Katlanabilir ve kıvrılabilir ekran teknolojilerinin sürekli olarak geliştirildiği ve mobil sektörün rekabet noktası olduğu günümüz dünyasında Samsung, yana doğru açılır ekrana sahip bir telefonun yanında dikine açılabilen bir telefon üzerine de çalışıyor olabilir.

Bu yılın Ağustos ayı içerisinde Samsung, Galaxy Z ailesinin yeni üyeleri Z Fold 3 ve Z Flip 3 modelleri ile Galaxy Unpacked 2021 etkinliğinde karşımıza çıkacak. Belki de Samsung bu etkinlikte yeni açılır telefonları hakkında bizlerle daha fazla şey paylaşabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.