Mobil

2016'nın en güçlü akıllı telefonları yeni Nexus'lar olabilir

Bu yıl içerisinde HTC'nin üreteceği yeni Nexus'ların 2016'nın en güçlü akıllı telefonları olacağı iddia ediliyor.


Geçen hafta yayınlanan bir rapor HTC'nin bu yıl içerisinde iki yeni Nexus modelinin duyuracağını ve bu yıl içerisindeki duyurulan en güçlü donanıma sahip akıllı telefonlar olacağını gösteriyor.

1466528941_htc-nexus-2016-design.jpg

Sailfish ve Marlin kod isimleriyle beraber gelecek olan modellerin Snapdragon 821 ile geleceği iddia ediliyor.Bilindiği gibi şu an ki Snapdragon 820'li amiral modeller Galaxy S7, LG G5 ve OnePlus 3 işlemci olarak kağıt üstünde Snapdragon 821 den daha zayıf kalıyor.Hız ve stabillik açısından da bu amiral modellerle büyük bir rekabet içerisinde olacağı bekleniyor.Aynı zamanda bu işlemcinin Asusu Zenfone 3 Deluxe ve Galaxy Note 7'de kulanılacağı başka söylentiler arasında.

Snapdragon 821'in 820'den çok da fazla bir performans göstereceğini beklemek yanlış olur. Bu anlamda yeni Nexus'ları sadece işlemci gücüne göre diğer amiral modellerle kıyaslamak da yanlış olacaktır.Belki yeni Nexus'lar bizlere daha farklı özellikler sunabilir bu konularda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.