Mobil

2017'de en çok hangi marka akıllı telefon klonlandı?

2017'de en çok hangi marka akıllı telefonun kopyası yapıldı? Bu sorunun cevabını AnTuTu veriyor!


Akıllı telefonların birebir kopyalarını yapan Çin'de birçok isimsiz üreticinin bulunduğu biliniyor. Telefonlar birebir klonlanıyor derken, özellik açısından aynı şeyi söyleyemeyiz. Tasarım aynı olmasına rağmen, zayıf bir donanıma ve çok dikkat çekmek için mümkün olduğunca ucuz fiyata sahip gerçek bir klon. 

Popüler deneme firması AnTuTu, 2017 yılı için ilginç bir istatistik yayınladı. AnTuTu testlerini Ocak ayından Aralık ayına kadar süren tüm cihazlarla taradı ve test edilen tüm telefonların % 2.64'ünün klonlar veya sahte ürünler olduğu sonucuna vardı. Bunların arasından Galaxy S7 Edge en çok kopyalanan cihazdı. Aslında en çok kopyalanan birinci telefon S7 Edge AB versiyonu iken, en çok kopyalanan ikinci telefon S7 Edge Çin versiyonu oldu. Daha sonra sıralamada standart Galaxy S7 (AB versiyonu) modeli üçüncü sırada, kapaklı Samsung W2016 ise  dördüncü sırada yer alıyor. Listede ilk 10 sırada gördüğümüz ilk ve tek iPhone, 5. sırada yeralan iPhone 7 Plus oldu.

AnTuTu'nun istatistiklerine göre, Samsung markalı telefonlar en çok klonlanan cihazlardır. Bunun birkaç nedeni olabilir. Birincisi, ünlü bir Android amiral gemisi bir telefon ve Android ile bir klon yapmak çok daha kolay. Android'in üstünde bir iOS benzeri arayüzü kodlamak mümkündür. Geçmişte bu alanda etkileyici olanları gördük ancak, kullanıcı "Uygulama Mağazası"nı açar açmaz Android'in işaretlerini görebilirler. Dolayısıyla, daha fazla insanı kandırmak için en iyi fikir iyi taklit edebileceğiniz işletim sistemiyle telefonu klonlamaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.