Mobil

3 bütçe dostu Nokia modeli daha Android 10 güncellemesi aldı

HMD Global piyasadaki telefonlarını Android 10’a yükseltmeye devam ediyor. Bütçe dostu 3 Nokia modeli için daha Android 10 güncellemesi yayınlandı.

3 bütçe dostu Nokia modeli daha Android 10 güncellemesi aldı

Bir zamanlar cep telefonu pazarının tartışmasız lideri olan Nokia, akıllı telefonlara geçiş dönemine ayak uyduramamıştı. Hayli zor günler geçiren Finli teknoloji devi bir ara iflasın kıyısına kadar gelmiş lakin Microsoft’un uzattığı yardım eli ile bir süre daha faaliyetlerine devam etmişti.

Microsoft çatısı altında da aradığını bulamayan Nokia’nın bir sonraki durağı HMD Global oldu. HMD Global çatısı altında adeta küllerinden doğan Nokia hızlı bir toparlanma sürecine girdi ve satışa sunduğu bütçe dostu modelleriyle geniş müşteri kitlelerine ulaşmayı başardı.

3 bütçe dostu Nokia modeli daha Android 10 güncellemesi aldı

Elbette HMD Global’in bu kadar kısa süre içerisinde müşteri kitlesini genişletmesinin tek nedeni uygun fiyatları değildi. Finli üretici satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da kullanıcılarına olan desteği sürdürdü.

Ucuz pahalı ayrımı yapmadan tüm modelleri için Android 10 güncellemesini vermeye çalışan Finli üretici geçtiğimiz gün bütçe dostu 3 modeli için de müjdeli haber iverdi.

HMD Global’in yetkili isimlerinden biri olan Juho Sarvikas, 26 Nisan’a kadar Nokia 2.3, 3.2 ve 4.2 modelleri için Android 10 güncellemesinin yayınlanacağını açıkladı.

Bu telefonlar için güncellemenin başlangıç tarihi ise 24 Nisan. Yani 3 gün içerisinde global pazardaki bahse konu 3 Nokia modeli de Android 10 güncellemesi almış olacak.

Yorumlar
Muhammet
Peki Nokia 2
Cevapla
Emrah kumcu
Nokia 2 ye bile 10 verip Nokia 6 yı unutanların Allah belasını versin.
Cevapla
tt
nokia 8 unutuldu 😥
Cevapla
Musa
Hakikatten ya işlemci olarak en üst model Nokia 8 ama hiç kimse ondan bahsetmiyor
SCARFACE
2 gün önce Nokia 2.2 ye geldi.
Cevapla
Ysgul
Nokia 5.1 plus ne zaman verilecek?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.