Mobil

Apple kabul etti! iPhone Mail uygulamasında korkutucu açık!

Bir süredir iPhone ve iPad’te yer alan Mail uygulamasında açık olduğu söylentileri Apple tarafından da doğrulandı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Apple kabul etti! iPhone Mail uygulamasında korkutucu açık!

Geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia atılmıştı. Bu iddiaya göre Apple’ın iPhone ve iPad modellerinde yer alan Mail uygulamasında tehlikeli bir açık bulunuyordu. Konuya ilişkin sessizliğini bozan Apple, açığın varlığını kabul etti.

Apple kabul etti! iPhone Mail uygulamasında korkutucu açık!

Apple tarafından da doğrulanan bilgilere göre iPhone ve iPad’te yer alan Mail uygulamasında bir açık bulunuyor. Bu açık sayesinde bilgisayar korsanları mail adresinize müdahale edebiliyorlar. Lakin bu açık üzerinden telefon ya da tabletinizin kontrolüne tam erişim hali hazırda pek de mümkün değil.

Apple kabul etti! iPhone Mail uygulamasında korkutucu açık! - Resim : 1

Apple yetkilileri konu üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte bu açığın tamamen kapatılacağını söylüyor. Başka bir değişle önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan iOS 13.4.5 güncellemesi ile bahse konu açık tamamen giderilmiş olacak. Lakin bu güncelleme gelene kadar belki de iPhone ya da iPad’inizde yer alan Mail uygulamasını kullanmamak daha doğru olacaktır.

Öte yandan bu açığın aktif olarak kullanılmasının kullanıcılara gönderilen bir mail aracılığı ile gerçekleştiği belirtiliyor. Dolayısıyla tarafına gelen e-postaları açarak daha dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.

Az önce de belirttiğimiz üzere. Bahse konu açık ile telefonunuzun tamamen kontrolü mümkün değil. Fakat e-posta hesabınızdaki bilgilerin karşı tarafın eline geçmesi oldukça güçlü bir ihtimal.

Yorumlar
Fatih
Malum açık yüzünden instegram hesabım çalındı şifrelerinizi değiştirin
Cevapla
kank
oha ciddi olamazsın
king
iphone u hic sevmemisimdir. Bir kez daha gonlumu kaybettin iphone
Cevapla
GokTurk
Seversinde parasi sana tuzlu gelmisdir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.