4 inçlik iPhone 5SE onaylandı

4 inçlik iPhone için kılıf satışına başlandı. Telefonun mart ayında tanıtılması bekleniyor.

4 inçlik iPhone 5SE onaylandı

Son zamanlarda gündemden düşmeyen 4 inçlik iPhone 5SE’ye ilişkin gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Varlığı henüz Apple tarafından teyit edilmeyen iPhone 5SE son gelen haberlere göre mart ayında tanıtılacak ve gelişmekte olan pazarlarda satışa sunulacak.

1454047229_ipone-6c.jpg

Popüler akıllı telefonların henüz tanıtılmadan ilgili ürüne ait aksesuarların listelenmesi artık olağan bir gelişme haline geldi. Bu defa iPhone 5SE’ye ait aksesuarların satış işlemine başlandı. İngiliz çevrimiçi perakendeci mobilefun 4 inçlik iPhone için kılıf satışını başlattı, ancak siteye göre telefon iPhone 6C isminde olacak. Görünüşe bakılırsa 4 inçlik iPhone’un ismi konusunda henüz bir mutabakata varılmış değil.

1454046452_case.png

iPhone 5SE’nin tasarımına gelince, alışveriş sitesi kılıf satışları için herhangi bir görsel kullanmıyor, ancak Apple haberlerinde güvenilir kaynakların başında gelen KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre 4 inçlik iPhone, iPhone 6’ya benzeyecek.

Son olarak iPhone 5SE’nin muhtemel özelliklerine değinecek olursak; telefon A9 işlemcisinden güç alacak. M9 hareket işlemcisinin de eşlik edeceği iPhone 5SE’nin arka kamerası 8MP çözünürlüğünde olacak ve Live Photos özelliğini destekleyecek. 3D Touch ekran teknolojisinden yoksun olacak telefonda ayrıca parmak izi tarayıcısı, 16/64GB dahili depolama, 1GB RAM ve 1640 mAh kapasiteli pil yer alacak.

Gelişmekte olan pazarlarda satışa sunulacak iPhone 5SE’nin ülkemize en az 2000 liradan (bakınız; iPhone 5C) giriş yapması bekleniyor.