5 kameralı Nokia 9 detaylanıyor

Arka yüzünde 5 kameraya sahip olması beklenen Nokia 9 ile ilgili detaylar netleşmeye başladı.

5 kameralı Nokia 9 detaylanıyor

Bir döneme damgasını vuran Nokia, bugünlerde 5 arka kameralı yeni modeli Nokia 9 üzerinde çalışıyor. Daha önce farklı detayların internete sızdığı telefonla ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

5 kameralı Nokia 9 detaylanıyor

Tam isminin Nokia 9 PureView olması beklenen telefonun nasıl görüneceği ile ilgili yeni fotoğraflar internette yayınlandı. Zeiss ortaklığı ile geliştirilen telefonda PureView teknolojisinin kullanılacağı düşünülüyor. Yıllar önce Nokia'nın kendi telefon modellerinde kullandığı bu teknolojinin patenti, marka Microsoft tarafından satın alındığında şirkete geçmişti.

5 kameralı Nokia 9 detaylanıyor - Resim : 1

Nokia'nın isim hakkını elinde bulunduran marka olan HMD Global, bu patenti geçtiğimiz günlerde Microsoft'tan satın almıştı. Bu patentin alınmasıyla beraber Nokia 9 PureView ile ilgili bilgi sızıntıları da artmaya başladı. Telefonla ilgili yeni sızıntılarda 5 kamera net bir şekilde görülüyor. Hatta sızıntılardan birinde telefonun kılıfı da yer alıyor. Bu kılıfta da kamera yuvaları görülebiliyor.

5 kameralı Nokia 9 detaylanıyor - Resim : 2

Nokia 9 hakkında bilinen detaylar

Telefonla ilgili bilinen detaylara baktığımızda ise karşımıza 5.9 inç büyüklüğünde bir ekran çıkıyor. Telefon gücünü Snapdragon 845 işlemciden alırken, 8 GB RAM ve 128 GB depolama da diğer özellikler arasında bulunuyor. Nokia 9'un pilinin ise 4150 mAh olması bekleniyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olacak telefonda işletim sistemi olarak Android 9.0 Pie yer alacak.

Çinli HMD Global tarafından üretilen telefonun önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması bekleniyor. Bu model markanın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en pahalı telefon modeli olacak.