Mobil

Nokia'nın beş kameralı telefonu sızdı

HMD Global tarafından geliştirilen beş kameralı Nokia telefonuna ait olduğu iddia edilen bir görüntü internete düştü.

Nokia'nın beş kameralı telefonu sızdı

Finlandiyalı marka Nokia'nın isim hakkını alan Çinli üretici HMD Global'in geliştirdiği beş kameraları cep telefonuna ait olduğu düşünülen bir fotoğraf internete düştü. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddia bu sayede görsel olarak da kanıtlanmış oldu.

Nokia'nın beş kameraları telefonu sızdı

Telefonlarda giderek artan kamera sayısına 'yok artık' dedirtecek bir ürün olan beş kameralı Nokia'nın arka yüzünü gösteren fotoğrafın sahte olma ihtimali de bulunuyor. Ayrıca prototip bir model olup geliştirme aşamasında olan bir telefon olması da bir diğer seçenek. Elbette firmadan henüz resmi bir açıklama gelmediği için kesin konuşmak için henüz erken.

Böyle bir telefon gerçek olsa bile beş kameranın ne işe yarayacağı şu an bilinmiyor. Daha önce Huawei arka yüzünde üç kamera bulunan P20 Pro modelini geliştirmiş ve satışa sunmuştu. O modelde biri ana, diğeri telephoto ve üçüncüsü de siyah beyaz çekim için üç farklı kamera bulunuyordu. Nokia'nın bu olası beş kameraları modelinin ise nasıl bir işe yarayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak geliştirme aşamasında olup nihai ürün haline geldiğinde bu beş kameranın kullanılmama ihtimali de var.

Yorumlar
7 Kuleli
Alt tarafı bir resim çekecek,,, özledim o eski 3 5 mp lik digital fotoğraf Makinelerini evet sadece makine olanlar telefon değil,,, dünya yok oluş ve savaş eşiğinde,,, bırakın çiş yarışını,,,7K✯☽34
Cevapla
Twd
İşin dozu kaçıyor büyüklük yarışına girdiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.