Mobil

600 milyon Samsung Galaxy serisi telefon kullanıcısı tehlikede!

Samsung Galaxy serisi telefonlarda büyük bir güvenlik açığı tespit edildi.

600 milyon Samsung Galaxy serisi telefon kullanıcısı tehlikede!

Son zamanlarda Samsung'un Galaxy serisinde ön yüklü olarak gelen klavye uygulaması SwiftKey'in dil güncellemesi sırasında oluşan açık nedeniyle kişisel bilgilerin korunamadığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili resmi açıklama Samsung tarafından geldi.

1434658058_img20150618225911.jpg

600 milyondan fazla Galaxy serisi modellerde kurulu olan SwiftKey'de ortaya çıkan açıktan dolayı fotoğraf ve yazılı mesajların kimlik avı dolandırıcılarının eline geçebileceği uyarısı yapıldı. Swiftkey ile WiFi senkronizasyonu yapıldığı sırada klavyede oluşan bir açık nedeniyle tüm bilgilerinize ulaşılması mümkün. Samsung telefonlarına, sahiplerinin haberi olmadan sızarak, kamera ve mikrofonu izlemesi, telefona izinsiz yeni programlar yüklenebileceği belirtiliyor.

Öte yandan bu açığı kabullenen Samsung yaptığı açıklamada, sorunu güvenlik uygulaması Knox ile çözeceğini açıkladı. Samsung, Knox firmware'in güvenlik kurallarını güncelleyerek Swiftkey'de ortaya çıkan bu açığı kapatmayı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.