Mobil

8 dakikada yüzde 100 şarj! Böylesi daha önce görülmedi

Akıllı telefonlarda en büyük sorun şarj olarak karşımıza çıkıyor. Hele ki şarjımız bittiğinde ya powerbank ya da priz ararız ve uzun sürede başında dolmasını bekleriz. Artık bu sorun 8 dakikada son bulacak. Nasıl mı? İşte ayrıntılar...

8 dakikada yüzde 100 şarj! Böylesi daha önce görülmedi

Akıllı telefon dünyasındaki kıyasıya yaşanan rekabet, elbette sektörün hızlı gelişmesine vesile oluyor. Büyük şirketler bu alanda bir adım öne çıkmak için bazı özelliklerini daha iyi yapma yoluna gidiyor. Sektörün önemli oyuncularından Xiaomi, hızlı şarj konusunu bambaşka bir seviyeye taşıyor.

8 dakikada hızlı şarj

Akıllı telefonlardaki hızlı şarj konusu, son yılların büyük bir ivmeyle yükselmeye devam ediyor. Özellikle Çinli üreticiler, bu konuda öncü olarak çalışmalarını sürdürüyor. 50W hızlı şarj aletlerine hayretle bakarken gelinen nokta sınırları zorlamaya devam ediyor. 

Son yıllarda 120W, 150 W gibi hızlı şarjları görmeye biraz biraz alıştık. Geçtiğimiz günlerde OnePlus 10T, 150W hızlı şarj desteği sunacağını belirtmişti. Öte yandan 200W hızlı şarj vaat eden iQOO, bu alanda şimdilik en hızlısı görünüyordu. Ancak Xiaomi, bayrağı devralıyor.

8 dakikada doldu

Xiaomi, 210W hızlı şarj ile sektöre öncülük etmeye geliyor. Şirket, Xiaomi 11 Ultra ile bir dizi test gerçekleştirdi. 4.000 mAh pile sahip olan model, Xiaomi 210W hızlı şarj ile 0’dan 100’e 8 dakikada doldu. Bu durum şu ana kadar elde edilmiş en hızlı sonuç olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Nihad
Bu adaptörü nerede bula biliriz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.