900 TL’lik Galaxy A11 işte böyle görünecek

Samsung’un önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak olan orta segment modeli Galaxy A11 ortaya çıktı. İşte Galaxy A11 özellikleri ve fiyatı.

900 TL’lik Galaxy A11 işte böyle görünecek

Hali hazırda en çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket olan Samsung bu unvanını korumak için elinden geleni yapıyor. Uygun fiyatlı model yelpazesini kısa süre içerisinde hatırı sayılır şekilde genişleten Güney Koreli şirket, rakibi Huawei ile olan farkın kapanmasını engellemek istiyor.

900 TL’lik Galaxy A11 işte böyle görünecek

Bu bağlamda tanıtılacak olan modellerden birisi de Samsung’un orta segmentteki yeni cihazı Galaxy A11.

Henüz çıkış tarihi netleşmeyen Galaxy A11 ilk defa bu ayın başlarında ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz gün de telefonun basın görselleri sızdırıldı. Dilerseniz bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

900 TL’lik Galaxy A11 işte böyle görünecek - Resim : 1

Samsung Galaxy A11 son olarak FCC’den onay almış ve telefonun 140 dolar yani 900 TL’lik bir fiyata sahip olacağı ortaya çıkmıştı. Elbette Samsung Türkiye bu cihazı ülkemize 900TL’den getirmez. Malum Samsung Türkiye’nin farklı bir fiyat, kur anlayışı bulunuyor. Dolayısıyla Hindistan’da 140 dolara satışa çıkacak olan Galaxy A11 eğer ülkemizde satılırsa fiyatı minimum 1500 TL seviyesinde olacaktır.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Sızdırılan raporlara göre Galaxy A11’de 128GB’lık dahili depolama alanı bulunacak. 6.4 inçlik delikli ekran tasarımıyla gelecek olan modelde 8MP’lik selfie modülü yer alacak. Arka yüzde ise 13MP’lik ana kameranın öncülük ettiği 3’lü bir modül bulunacak.

4000 mAh kapasiteli ortalamanın üzerinde bir bataryadan beslenecek olan Galaxy A11’in Hindistan dışında hangi pazarlarda satışa çıkacağı ise henüz netleşmiş değil.