900 TL’lik Samsung Galaxy M11 devasa bir bataryayla geliyor

Samsung’un giriş seviyesindeki yeni modeli M11’in özellikleri netleşti. Samsung Galaxy M11 devasa bir bataryayla teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulacak.

900 TL’lik Samsung Galaxy M11 devasa bir bataryayla geliyor

Samsung son 1 – 2 yıldır giriş segmentindeki uygun fiyatlı modellerinin sayısını hayli arttırdı. Hatta bu modelleri çoklu kamera modülleriyle donattı. Bu durumun temel nedeni sizlerin de tahmin edebileceği üzere Çinli akıllı telefon üreticileri.

Güney Koreli şirket, giriş segmentindeki müşteri kitlesini Huawei, Xiaomi, Oppo ve ZTE gibi markalara kaptırınca, acil tedbirler aldı. Bu tedbirler kapmasında da giriş segmentine hitap eden uygun fiyatlı model sayısı arttırıldı.

Samsung Galaxy M11 devasa bir bataryayla geliyor

Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunacağı uygun fiyatlı modellerden birisi de Galaxy M11 olacak. Bu ay içerisinde resmiyet kazanması beklenen telefon geçtiğimiz gün Tayvan’ın sertifikasyon kurumu NCC’de ortaya çıktı. Böylelikle telefonda kullanılan batarya da netleşmiş oldu.

900 TL’lik Samsung Galaxy M11 devasa bir bataryayla geliyor - Resim : 1

Samsung giriş seviyesindeki M11 modelinde 5000 mAh kapasitesine sahip devasa bir batarya kullanacak.

Daha önce sızdırılan raporlarda telefonun Snapdragon 450 yonga seti ile geleceği ve 3GB RAM opsiyonuna sahip olacağı iddia edilmişti.

Delikli ekran tasarımına sahip olması beklenen model büyük ihtimalle 720 x 1560 piksel çözünürlüğünde 6.14 inçlik ekranla satışa çıkacak.

Telefonun kutudan çıktığında One UI 2.0 destekli Android 10 ile çalışması bekleniyor. Samsung’un bu modeli için iddia edilen fiyat etiketi ise yaklaşık olarak 100 dolar. Muhtemelen bu telefonun ülkemizdeki fiyatı da 900 TL civarında olacaktır.