Mobil

A101'in BİM'e yanıtı: Xiaomi Redmi Note 5A Prime

BİM'den sonra A101 de telefon satışı yapacağını duyurdu ve bu model Xiaomi Redmi Note 5A Prime olacak.

A101'in BİM'e yanıtı: Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Zincir marketlerin teknoloji ürünleri de sattığı bilinen bir gerçek. Uygun fiyatlı ürünler satan BİM geçtiğimiz günlerde 11 Mayıs 2018 tarihinde Xiaomi Redmi 5 Plus satacağını açıklamıştı. BİM'in en büyük rakibi olan A101 ise boş durmadı ve o da Xiaomi Redmi Note 5A Prime satacağını duyurdu.

Fiyatı piyasa ile aynı

Firmanın haftalık indirimleri gösteren afişinde yer alan bilgiye göre 10 Mayıs2018 Perşembe günü A101'de Xiaomi Redmi Note 5A Prime akıllı cep telefonu satılacak. Telefonun fiyatı ise 899 TL olacak. Giriş seviyesi bir model olan akıllı telefonun fiyatı ise piyasaya göre çok uygun değil. Zaten birçok noktada bu fiyattan satılan Xiaomi Redmi Note 5A Prime A101 için özel bir indirime sahip değil. Öte yandan BİM'in duyurduğu Xiaomi Redmi 5 Plus'ın da piyasa fiyatına sahip olduğunu ve özel bir indirim yapılmadığını belirtelim. 

Xiaomi Redmi Note 5A Prime özellikleri

5.5 inç IPS bir ekranı bulunan akıllı telefonun 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, microSD kart desteği, 16 Megapiksel ön, 13 Megapiksel arka kamera ve parmak izi okuyucusu gibi özellikleri bulunuyor. Android 7.0 işletim sistemi ile beraber gelen akıllı telefonda çift SIM ve 3880 mAh pil yer alıyor.

Birçok teknolojik ürün satılıyor

Son dönemde birçok teknolojik ürün satar hale gelen zincir perakende marketleri arasında ciddi bir rekabet var. Ağırlıklı olarak BİM, Şok ve A101 arasında yaşanan bu rekabette geçmişte iPhone X, Samsung Note 8 ve benzeri üst düzey akıllı cep telefonları satılmıştı. Halen özellikle uygun fiyatlı televizyon, telefon aksesuarı ve benzeri elektronik cihazları bu tarz marketlerden satın alabiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.