Mobil

ABD, Huawei üzerindeki bazı kısıtlamaları geri çekebilir!

Çinli teknoloji devi Huawei ABD karşısında kaldığı yaptırımlardan kurtulabilir. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

ABD, Huawei üzerindeki bazı kısıtlamaları geri çekebilir!

Sadece birkaç yıl önce Huawei, en büyük akıllı telefon üreticilerinden biriydi. Şirket hatta taht için hem Apple'ı hem de Samsung'u devirmeye hazırdı. Ancak kısa süre sonra, akıllı telefon operasyonlarını bir bütün olarak sakat bırakan ABD'den gelen yaptırımlarla darbe yedi. Şimdi ise görünüşe göre yakında durumunu iyileştirmeye yardımcı olacak bazı değişiklikler olabilir.

ABD, Huawei üzerindeki bazı kısıtlamaları geri çekebilir!

ABD, Huawei üzerindeki bazı kısıtlamaları geri çekebilir! - Resim : 1

Çinli teknoloji devi, Amerika kaynaklı teknolojilere erişimini engelleyen çeşitli kısıtlamalara maruz kaldı. Bu, temel olarak ürünleri için arzın kaybedilmesine neden oldu. Ayrıca, ABD bunu Huawei'yi birincil çip tedarikçisi TSMC'den ayıran daha fazla yaptırımla takip etmişti. O zamandan beri, şirket sadece iki amiral gemisi serisi piyasaya sürdü ve her ikisi de kullanılan yongaların amiral gemisi üst düzey Qualcomm Snapdragon yongaları olmasına rağmen yalnızca 4G ağını destekliyor.

Joe Biden yeni başkan olduktan sonra, birçok kişi yeni yönetimin Huawei'ye karşı bazı kısıtlamaları kaldıracağını ummuştu. Şimdi bir Bloomberg raporuna göre bazı değişiklikler olacak gibi görünüyor.

Sanayi ve güvenlikten sorumlu Ticaret Müsteşarı Alan Estevez, “ABD'li paydaşların, özellikle belirledikleri kritik ancak bazen görünmez standartların önemli ulusal güvenlik ve ticari etkileri olduğu durumlarda, uluslararası standart organizasyonlarına tam olarak dahil olmaları gerektiğini” belirtti. Başka bir deyişle, bu Çinli akıllı telefon üreticisi için bir süre sonra olumlu bir haber olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.