Mobil

Redmi 6A cihazının patlaması ile ölen kadın olay oldy! Xiaomi konuyu araştırıyor

İddialara göre bir Redmi 6A cihazının patlaması işe Hindistan'da yaşayan bir kadın hayatını kaybetti. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Redmi 6A cihazının patlaması ile ölen kadın olay oldy! Xiaomi konuyu araştırıyor

Xiaomi, iddia edilen bir Redmi 6A patlamasının Hindistan'da bir kadının ölümüne neden olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma başlattı. Bu, 9 Eylül'de bir Twitter kullanıcısı tarafından, teyzesinin Redmi 6A'sının patlaması nedeniyle ölü bulunduğunu söyleyen bir tweet'in paylaşılmasının ardından geldi.

Redmi 6A cihazının patlaması ile ölen kadın olay oldy! Xiaomi konuyu araştırıyor

Şirket, müşteri güvenliğinin son derece önemli ve aşırı ciddiyet gerektiren bir konu olduğunu söylüyor. Xiaomi Hindistan, ekibinin etkilenen aileyle iletişime geçmeye ve olayın nedenini belirlemeye çalıştığını söyledi. Adamın tweetinde ayrıca parçalanmış Redmi 6A'nın ve kan gölünde yatan kadının ekran görüntüleri de yer alıyor. Kullanıcı, Xiaomi'yi olayın sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı. Tweete göre, teyzesinin akıllı telefonunu temel olarak arama yapmak için kullandığı ve patlamanın telefonun pilinden kaynaklanmış olabileceği iddia ediliyor.

Xiaomi Hindistan, başlattığı soruşturma hakkında çok fazla ifade sağlamadı, ancak gerçekte ne olduğuna dair kesin bir rapor almayı umuyoruz. Ekip, iddia edilen patlamanın nedeninin belirleyebilmek için elinden geleni yapıyor. Böyle bir soruşturmanın ayrıntılarının kamuya açıklanıp açıklanmayacağı belli değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.