Mobil

Adına kayıtlı 250'den fazla hat çıktı!

BTK'nın başlattığı hizmette ilgi çekici sonuçlar ortaya çıktı.

Adına kayıtlı 250'den fazla hat çıktı!

BTK’nın bir süre önce başlattığı uygulama ile kullanıcı adına kayıtlı kaç olduğunu öğrendi. 360 binden fazla kişi hizmetten yararlanırken 12 bin kişinin adına kayıtlı ondan fazla hat ortaya çıktı.

BTK'nın internet sitesinden sorgulama yapan bir vatandaşın ise haberi olmadan adına kaydettirilen 265 cep telefonu hattının tanımadığı kişilerce kullanıldığını öğrendi. BTK Başkanı Tayfun Acarer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kurum olarak başlattıkları ''İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Sistemi'' sayesinde vatandaşların mağduriyetine yol açabilecek önemli bir sorunu engellenmeye çalışıldığını belirtti. Acarer, bu yanlış kayıtların GSM işletmecileri tarafından düzeltileceğini söyledi.
1358075642_kacak-hat-sorgulama.jpg

BTK'nın, vatandaşların bilgisi dışında adlarına cep telefonu hattı açılmasını önlemek, daha önce bu şekilde açılan hatların tespit edilmesi ve iptalini sağlamak amacıyla ''İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti'' 2 Ocak 2013 tarihinde başlatıldı.

Sizlerde adınıza kayıtlı kaç hat bulunduğunu buradan öğrenebilirsiniz.Yorumlar
burak kaya
Linkte problem yok. https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php
Cevapla
içerik
link çalışmıyor admin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.