Mobil

AirPods Max rakibi Huawei FreeBuds Studio Türkiye'de

Huawei'nin AirPods Max rakibi olan Huawei FreeBuds Studio kafa üstü kablosuz kulaklığı Türkiye'de resmi olarak satışa sunuldu. İşte fiyatı ve özellikleri.

AirPods Max rakibi Huawei FreeBuds Studio Türkiye'de

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz aylarda yani Apple AirPods Max'ten önce kablosuz kafa üstü kulaklığı Huawei FreeBuds Studio modelini tanıtmıştı. Avrupa ve Çin'de satışa sunulan kulaklık bugün Türkiye sularında resmi olarak satışa sunuldu.

AirPods Max bildiğiniz gibi Türkiye'de satışa sunulan en pahalı kablosuz kulaklık konumunda. 5.699 TL gibi ütopik fiyattan satışa sunulan AirPods Max'in en büyük rakibi Huawei FreeBuds Studio ise Türkiye'de resmi olarak 3.499 TL gibi neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Akıllı aktif gürültü engelleme teknolojisi ve yüksek ses kalitesi desteğine sahip olan Huawei'nin kablosuz kulaklığı 4 katmanlı 40 mm polimer diyaframa sahip. Bu sayede 4-48 kHz arasında geniş bir frekans aralığı sunuyor. 

AirPods Max AAC Codec kullanırken, Huawei'nin kablosuzu yüksek çözünürlüklü müzik aktarımı için L2HC Codec'ini kullanıyor. Yüksek çözünürlüklü müzik dinlemek isteyenlere hitap eden bu modelin aktif gürültü engelleme özelliği de üç farklı modda çalışıyor.

Huawei FreeBuds Studio

Ultra modda tahmin edebileceğiniz gibi tüm sesler engelleniyor. Genel modda ise gürültünün daha az olduğu yerlerde gürültü engelleniyor. Duyma modunda ise ortamdaki sesi kulağınızda dinleterek çevrenizi tamamen duymanızı sağlıyor. Yani bir nevi AirPods Pro ve Max'teki şeffaf mod ile aynı özellik diyebiliriz.

Rakibinin sunduğu özelliklerinin yanı sıra kendine has teknolojileri ile müzik deneyimini üst seviyelere çıkaran Huawei'nin kablosuz kulaklığında bir de oyun modu bulunuyor. Bu sayede düşük gecikme sunuluyor ve PUBG, Fortnite ve CoD gibi rekabetçi oyunlarda gecikmeler ortadan kaldırılarak daha rahat düşman yer tespiti yapılabiliyor.

Yorumlar
Engin ATABAY
O kadar hızlılar ki. 20 yıldır sadece data olarak kullandığım hattı Aralık ayından itibaren online hizmetlerine girmesine engel olarak artık data hatlari online uygulamaya ve internet sitesinden ne kadar kullanım yaptığını göstermeyecek karar almasından bellli. Ben şimdi online uygulamada 9520 den SMS şifre alamiyorsam online giremiyordum kota aşımı olacağını nereden bilicem. Yazıklar olsun Türk Telekom. Hizmet alımını engelleyen bununda mantıkla izahı olmayan basiretsiz ve kelimelerin anlamını yitirdiği nokta. Müşteri hizmetleri diyoki hattınızı görüşmeye açın online hizmetlerimizden faydalanmaya devam edin diyor. Siz anladınız. Abonelerine hizmet engelleyerek mobing uygulayan oporator. Ama görüşmeye açmak yerine hattı iptal yapmicam. Ah Avea ah nerdesin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.