Mobil

AirPower ne zaman satışa sunulacak?

Apple'ın kablosuz şarj matı AirPower için geri sayım başladı. Peki, AirPower'ın çıkış tarihi kesin olarak ne zaman açıklanacak?

AirPower için geri sayım başladı

Apple, iPhone 8 ve iPhone X modellerini tanıttığı Eylül etkinliğinde AirPower adını verdiği şarj matını da duyurmuştu. Ancak AirPower'ın duyurulmasının ardından yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen bu ürün hala satışa sunulmamıştı. Apple tarihinde duyurulduktan sonra en geç satışa sunulacak ürün olan AirPower için nihayet geri sayım başladı.

Bildiğiniz gibi Apple 27 Mart tarihinde eğitim odaklı bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte Apple Pencil destekli uygun fiyatlı iPad modelinin tanıtılması bekleniyor. Etkinlikte artık AirPower'ın çıkış tarihi de duyurulacak. Tahminlerimize göre; AirPower'ın çıkış tarihi olarak Nisan ayı işaret edilecek.

199 dolar gibi rakiplerine göre yaklaşık 4 kat daha fazla ücrete satılacak olan AirPower; iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch ve AirPods kasasını şarj edecek. Tüm ürünleri aynı anda şarj ederken, cihazlar arasındaki güç dengesini sağlayacak olan AirPower, Qi standartını destekleyecek.

AirPower ne zaman satışa sunulacak? - Resim : 1

Türkiye'de 899 TL veya 1.099 TL'ye satılmasını beklediğimiz AirPower'ın, tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de Nisan ayında satışa sunulacağı söyleniyor. Henüz hızlı kablosuz şarjı destekleyip desteklemeyeceği bilinmeyen AirPower, bakalım yüksek fiyatına rağmen beklediği ilgiyi görecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.