Mobil

Akıllı cihazlarda en çok zaman harcanan alanlar

Günümüzde akıllı telefon ve tabletler giderek yaygınlaşırken bu cihazlarla geçirdiğimiz vakitlerde en çok hangi alanları kullanıyoruz?

Akıllı cihazlarda en çok zaman harcanan alanlar

Günümüzde akıllı telefon ve tabletler giderek yaygınlaşırken bu cihazlarla geçirdiğimiz vakitlerde de artış olduğu bir gerçek. Gün boyunca elimizden neredeyse hiç düşürmediğimiz bu cihazlar, internetten müzik ihtiyacımıza, oyunlara kadar birçok şeyi karşılayabiliyor. Peki en çok hangi uygulamalarda vakit geçiriliyor?

1396557785_img20140403233219.jpg

Flurry'nin yaptığı araştırmaya göre Amerikalı kullanıcılar, bu yılın ilk 3 ayı itibarıyla akıllı mobil cihazlarıyla günde 2 saat 42 dakika geçiriyor. Bu süreçte en sık kullandıkları uygulama ise, Facebook. 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan sosyal ağ, toplam pasta diliminin %17'sine tek başına sahip ve lider durumda.

Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazların genelinde yapılan bu araştırmada, uygulamalar %86, tarayıcılar ise %14'lük bir kullanıma sahip olduğu söyleniyor. Tarayıcı kategorisinde Apple'ın Safari'si %7'lik dilimle önde bulunuyor. Uygulamalarda ise %32'lik dilimi oyunlar oluşturuyor. Kısacası telefonlarda sosyal medya, internet ve oyunlar, en çok tercih edilenler olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.