Mobil

Akıllı telefon tarihinde bir ilk! Renk değiştiren telefon!

Tecno, Mobile World Congress'teki ilk görünümünü, yeni Tecno Chameleon Teknolojisi'nin tanıtımı ile stil sahibi bir şekilde başlatıyor. Bir cihaz üzerinden kontrol edilen akıllı telefonda, düğmeye dokunarak geniş bir renk yelpazesi üretmek mümkün hale geliyor.

Akıllı telefon tarihinde bir ilk! Renk değiştiren telefon!

Tecno Chameleon Teknolojisi, tam spektrumlu bir elektrikle kontrol edilen prizma boyama teknolojisi olarak tanımlanabilir. Aslında işin arkasındaki teknoloji çok daha karmaşık ancak kullanıcılar işin bu boyutuyla ilgilenmedikleri için, elektriksel alt yapısına ilişkin teknik bilgileri vermek yersiz. Ancak telefonun bu özelliğine ilişkin konuları es geçmeyelim.

Yeni teknolojideki bu malzeme bir ekran değil ve herhangi bir ışık üretmez. Bunun yerine, yüzeyinden ışığı saçarak renklendirir. Alt mikron prizmanın düzenlemesi, cihaz yazılımı aracılığıyla manuel olarak kontrol edilebilir. Toplam 1600 farklı renk seçeneği arasından manuel olarak seçim yapmanıza olanak tanır veya pil durumuna, müziğe veya bildirimlere göre otomatik olarak değiştirilmesine izin verir. Bu, bir günde birden fazla değişiklik yaparak bile oldukça dayanıklı olacak şekilde 2 milyon kez yapılabilir.

Akıllı telefon tarihinde bir ilk! Renk değiştiren telefon! - Resim : 1

Akıllı telefon tarihinde bir ilk! Renk değiştiren telefon!

Malzeme, 0.03 saniyede renk değiştirebilir. Ayrıca, 100 değişiklik yapmak, 5 dakikalık bir video izlemek kadar az güç tüketir. Tecno, renk değiştiren panellere yabancı değil. Geçen yıl, şirket Techno Camon 19 Pro Mondrian Edition'ı piyasaya sürdü. Bu cihaz, güneş ışığındaki UV radyasyonuna maruz kaldığında renk değiştiren polikromatik fotoizomer teknolojisi kullanıyordu.

Yeni Tecno Chameleon Teknolojisi henüz planlanan bir cihazda yer almıyor olsa da, şirketten teknolojiyi kısa sürede içeren bir akıllı telefon görmemiz kuvvetle muhtemel.

Yorumlar
İsimsiz
İlk degil sallanayain ilk renk degistiren telefonu oppo tanitti zaten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.