Mobil

Akıllı telefonlarda kilit ekranı için, ilginç düello!

Apple'ın hastalığı patent davaları, ilginç çekişmelere sahne oluyor...

Akıllı telefonlarda kilit ekranı için, ilginç düello!

Apple'ın kilit açma ekranları üzerine aldığı patentlerden birisi de 'kayarak kilidi açma'. Patentini aldığı bu kilit açma metodu Google (Android) tarafından kullanılıyordu. Google çeşitli kilit açma ekranlarına ek olarak yeni bir proje ile değişik metodlara patent alıyor. Bunlardan en ilginçi de sesli kilit açma özelliği. Google'ın proje başlatmak üzere aldığı bu metod oldukça ilginç ve kullanışlı gözüküuyor.

1329658526_control-swing-google-apple-300x257.png

Uygulanması beklenen ve bunun üzre patenti alınan sesli kilit açma metodu ne kadar kullanışlı olacak muamma! Kaliteli bir mikrofon ile üstesinden gelinebilecek gibi olan bu proje ileriki yıllarda karşımıza nasıl çıkacak hep birlikte göreceğiz.

Son zamanlarda deyim yerindeyse patentlere kafasını takmış, rakiplerini bu ve bunun gibi patentlerle yıpratmaya çalışan Apple ile diğer firmalar arasında ilginç düellolara şahit oluyoruz ve olacağız gibi görünüyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.