Mobil

Akıllı telefonların en çok satanı yine değişmedi!

Hong Kong merkezli pazar araştırma şirketi Counterpoint’in Mayıs ayına ait hazırladığı veriler paylaşıldı.


Akıllı telefon pazarındaki rekabet biraz daha kızışacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda Haziran ayında Apple’ın yeni nesil işletim sistemi duyurulur ve Eylül ayına kadar çeşitli söylentilerin ardından iPhone ailesinin yeni nesil modeli tanıtılırdı.

Mart ayında Samsung’un yeni nesil Galaxy modelini duyurması ve piyasaya sürmesiyle birlikte Eylül ayına kadar satış rekorlarına uzanan Android’li cihazlar, koltuğunu Eylül ayında devrederdi; En azından bu yıla kadar böyle oldu. Şimdi ise, 2013’de piyasaya sürülen iPhone 5S, 2014’ün Şubat ayının son haftasında tanıtılan ve Mart ayında piyasaya sürülenGalaxy S5’i satış rakamlarıyla geride bırakmış.

1405604049_img20140717025956.jpg

Hong Kong merkezli pazar araştırma şirketi Counterpoint’in Mayıs ayına ait hazırladığı veriler paylaşıldı. Geçtiğimiz Nisan ayı için iPhone 5S’in liderlik ettiğini raporlayan ABI Reseach’a şimdi de Counterpoint’in raporları destek sağladı.

Son olarak Apple kendi işletim sistemi ve özellikleriyle kendi kategorisine sahip olduğundan, listedeki nispeten sessiz marka Xiaomi’nin özellikle Samsung için tehdit oluşturduğu düşünülüyor. Zira Xiaomi, Samsung kalibresinde cihazları Koreli firmanın yarı fiyatına sunuyor; üstelik Xiaomi yakında Türkiye’yi de kapsayan 11 pazara daha açılarak Samsung’un Android tahtını daha beter sallayacak gibi görünüyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.