Mobil

AKUT'un doğal afet uygulaması: Güvendeyim

AKUT tarafından geliştirilen “Güvendeyim” uygulaması ile deprem ve doğal afetlerde güvende olduğunuzu hızlı bir şekilde bildirebiliyorsunuz.

AKUT'un doğal afet uygulaması: Güvendeyim

Deprem ve doğal afetlerde yakınlarınıza güvende olduğunuzu AKUT tarafından geliştirilen “Güvendeyim” uygulaması ile hızlı bir şekilde bildirebiliyorsunuz.

AKUT'un doğal afet uygulaması: Güvendeyim

AKUT tarafından geliştirilen “Güvendeyim” uygulaması ile meydana gelen deprem veya diğer doğal afetlerden sonra yakınlarınıza güvende olduğunuzu hızlı bir şekilde bildirebiliyorsunuz.

Hem iOS hem de Android versiyonu olan ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulama deprem ve doğal afetlerden sonra bilgilerinizi kısa mesaj ile önceden belirlediğiniz kişilere gönderiyor. "Güvendeyim" uygulamasında yer alan ayarlar bölümünden belirlediğiniz en fazla 5 telefon numarasına uygulamanın ana ekranında bulunan Güvendeyim butonuna basarak telefonunuzun GPS servisi üzerinden aldığı konumunuzu telefonunuz SMS sistemi üzerinden belirlediğiniz kişilere gönderebiliyorsunuz. Aynı şehirde yaşamayan en az bir yakınınızın numarasını da uygulamaya eklemeniz tavsiye ediliyor. Bu işlem standart SMS tarifeniz üzerinden operatörünüz tarafından ücretlendirilmiyor.  

İnternet olmadan kullanılabiliyor!

"Güvendeyim" uygulaması, uygulamayı yükledikten sonra internete ihtiyaç duymuyor. Ayrıca deprem, sel ve yangın konularındaki bazı temel bilgilere yine uygulamanın menüsü üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.