Mobil

Alcatel Idol X+ ve akıllı saati geliyor

Akıllı saati, akıllı bilekliği ve telefonu bir arada geliyor


Geçtiğimiz günlerde Alcatel ile ilgili akıllı saat haberleri gelmişti. 8 çekirdekli işlemcisiyle Idol X+ telefonuyla birlikte akıllı saatten ve akıllı bileklikten haber var. Alcatel'in tasarladığı çip işlemcinin 8 çekirdeğinin de aynı anda kullanılabilmesine ortam sağlıyor.


Idol X+'ın özelliklerine bakacak olursak, 5 inç ekran boyutu 1920x1080 ekran çözünürlüğü sunuyor. 2 GB RAM ve 13 MP de arka kamerası bulunuyor.

1385938078_nu929.png
Alcatel'in saatinin de Idol X+ ile benzer özelliklerde olacağı belirtiliyor. Çinli firmalardan biri olan Alcatel her ne kadar Türkiye'de çok duyulmuş bir marka olmasa da Çin pazarında önemli bir rolü bulunuyor.


TCL firmasıyla birlikte çalışan Alcatel saat konusunda Çin'in önemli üreticilerinden yararlanıyor. Alcatel'in yeni telefonunun çıkışının ardından önceki amiral gemisi Alcatel One Touch Idol X'in 350$ olan fiyatının düşeceği belirtiliyor.Ayrıca 1+1>2 şeklindeki reklamıyla öne çıkan Alcatel'in yeni 8 çekirdekli telefonu, telefon dünyasında yeni gelişmelerin sinyallerini veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.