Mobil

Alev alan iPhone 7, araba yaktı

Samsung Galaxy Note 7 fiyaskosundan sonra şimdi de Apple iPhone 7 yangını gündeme bomba gibi düştü.


Samsung’un phablet segmentinde boy gösteren modeli Galaxy Note 7, patlama sorunları nedeniyle akıllı telefon pazarından erken ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu durum tabii ki de başta Apple olmak üzere Samsung’un Android rakiplerine de yaramıştı.

Apple iPhone 7 yandı

Kullanıcılar Galaxy Note 7 şokunu üzerinden atmadan şimdi de iPhone 7 yanma haberleri gelmeye başladı. Mat Jones isimli iPhone 7 kullanıcısı, sörf dersi almak için arabasını sahile sürdü. Jones, giderken daha yedi gün önce aldığı iPhone 7 model akıllı telefonunu giysileri ile birlikte arabanın içinde bıraktı.

Sörfçü genç, arabasına geri döndüğünde içinin siyah bir dumanla kaplandığını gördü. Otomobilin içinin büyük kısmı ile birlikte elbiseleri yanmaya başlamıştı. Görünüşe göre bu yangına arabada bıraktığı iPhone 7 sebep olmuştu.

Kullanıcı iPhone 7’yi sadece Apple aksesuarları ile kullandığı ve kendi şarj aleti ile şarj ettiği konusunda ısrar ediyor.  

Apple olayı biliyor ve iPhone 7’nin neden yandığını araştırmaya başladı.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda olaya ait görselle ve videoyu izleyebilirsiniz.

1476974573_phonecar.jpg1476974594_phone1.jpg
1476974594_phone1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.