Mobil

Amazon akıllı telefon mu çıkaracak?

Amazon'un tablet başarısından sonra akıllı telefon piyasasında başarılı olacağı düşünülüyor.

Amazon akıllı telefon mu çıkaracak?

Amazonun tableti Kindle Fire'yi bilmeyen yoktur. Söylentilere göre Amazon, büyük ilgi gören tableti Kindle Fire'ın piyasadaki satış başarısından sonra, şimdi akıllı telefon çıkarmayı düşünüyor. Analistlere göre, Amazon'un tablet başarısından sonra akıllı telefon piyasasında başarılı olabilir ve akıllı telefon çıkarması mantıklı bir yaklaşım olur.

1336165812_amazon-smartphone-tmc.jpg

Citigroup'tan Mark Mahey'in geçen seneki raporuna göre; 2012'nin son çeyreğinde piyasaya sürmek üzere Foxconn dahil, bazı Çinli şirketler çoktan kendi Amazon telefonlarını üretmişler bile. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse, Amazon'un bu piyasaya sunacağı akıllı telefonları 150-170 dolar arası bir fiyattan satacağı söyleniyor.

Söylentilere göre Facebook bile telefon üretecek.  Facebook bile telefon ürettikten sonra Amazon'un Kindle Fire başarısını, iyice kızışan bu piyasada, yeni akıllı telefon çıkarması gayet doğal olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.