Amazon, yeni nesil çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Çocuk tableti denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Amazon, Fire HD 10 Kids ve Fire HD 10 Kids Pro modelleriyle yeniden karşımıza çıkıyor.

Amazon, yeni nesil çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Amazon, çocuklar için iki yeni 10 inçlik tablet modeli olan Fire HD 10 Kids ve Fire HD 10 Kids Pro'yu duyurdu. Bu tabletler çocukların hem eğitim hem de eğlence ihtiyaçlarına hitap ediyor.

Amazon, daha önceki 10 inçlik tabletleriyle karşılaştırıldığında daha hafif tasarımlı ve daha iyi performanslı yeni modellerini tanıttı. Fire HD 10 Kids modeli, üç ila yedi yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmışken; Fire HD 10 Kids Pro modeli altı ila on iki yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor. Her iki model de 10.1 inç, 1080p tam HD ekrana ve 5MP kameraya sahip.

Amazon, yeni nesil çocuk tableti modellerini satışa sunuyor

Bu tabletlerde 3GB RAM ve en az 32GB depolama alanı bulunuyor. Yeni modeller, 2021 model Fire HD 10 tabletten yaklaşık yüzde 25 daha hızlı. Fire HD 10 Kids, Disney teması seçeneği ile geliyor, yumuşak koruyucu bir kılıfa ve Amazon Kids Plus servisine 12 aylık üyeliğe sahip. Bu servis, çocuklara özel uygulamalar ve içerikler sunuyor. Amazon, bu tabletlerin zarar görmesi durumunda iki yıl süreyle ücretsiz değiştirme olanağı da sunuyor.

Yeni Fire HD 10 Kids ve Fire HD 10 Pro tabletlerin pil ömrü 13 saattir. Bu modeller, Echo Pop hoparlörler, yeni Fire TV, Ring, Blink ve güncellenmiş Fire 10 HD tablet ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu ürünler Amazon'un sonbahar ürün serisinin bir parçası. Hem Fire HD 10 Kids hem de Pro tabletlerin fiyatı 190$ olarak belirlendi ve 18 Ekim'de gönderilmeye başlanacak.