Mobil

Amazon’un akıllı telefonu 4.7-inç ekrana sahip olacak

Son dönemde hakkındaki iddialar artış gösteren telefonun tasarımı da merak uyandırıyor.

Amazon’un akıllı telefonu 4.7-inç ekrana sahip olacak

Kindle Fire tabletlerle kullanıcılar arasında oldukça popüler olan Amazon, ilk telefonu için hazırlık çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Digitimes kaynakları telefonun 4.7-inç boyutunda olacağını belirtti. Amazon ilk aşamada telefon için 4.3-inçlik bir ekranı uygun görürken, büyük ekranlı telefonlara olan isteğin son dönemde bir hayli artmasıyla, şirket ekran boyutunu büyütme yoluna gitti.
1364370303_amazon-android-smartphone.jpg
Not: Görsel temsilidir.

2013 yılının ikinci yarısında resmi tanıtımını beklenen telefon için, kaynaklar göre şirket hala teknik özellikleri arttırma yoluna gidiyor. Seri üretimi ikinci çeyrekte başlayacak telefonun Foxconn tarafında oluşturulacağı gelen haberler arasında.

Amazon Kindle Fire tabletler ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadı ancak dileriz oluşturulan telefondan ülkemiz kullanıcılara mahrum kalmaz. Zira şirket, tabletler içerisinde kendi resmi uygulamasını sunduğu için bütçe dostu fiyatlar karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.