HTC J Butterfly satışları şirket cephesinde yüzleri güldürüyor

Telefon kısa süre içerisinde ülkemizde de satışa sunulacak.

HTC J Butterfly satışları şirket cephesinde yüzleri güldürüyor

Full HD çözünürlüklü telefonların öncüsü olan J Butterfly, ilk aşamada sadece belirli bölgelerde satışa sunulmuştu.ilk aşamada uzak doğu ülkelerde satışa sunulan telefon, Droid DNA ismiyle Amerika’daki kullanıcılara da sunulmuştu. Telefon geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmiyet kazanırken, sahip olduğu teknik özellikler ile adından sıkça söz ettirdi. Tayvan’dan gelen iddialara göre şirket, satışlardan oldukça memnun görünüyor. J Butterfly’nin Japonya’da iPhone 5 satışlarını geride bıraktığı belirtilirken, pazarlamadan sorumlu kıdemli yönetici Ben Ho, Butterfly’nin daha gelişmiş bir model ile kullanıcıların karşısına tekrar çıkacağını belirtti.

HTC One’ı 2013 yılı içerisinde üst seviyede konumlandırılacak tek model olarak belirleyen Tayvanlı üretici, ikinci jenerasyon Butterfly modelini yılın son aylarında resmiyete kavuşturabilir. Bir hatırlatmak yapacak olursak, J Butterfly kısa süre içerisinde ülkemizde de satışa sunulacak.
1364368350_gsmarena001-1.jpg

HTC’nin geçtiğimiz yıl başarısız olduğu pazarlama stratejisine takılan telefonun teknik özelliklerini tekrar hatırlayacak olursak; 5inç ekran boyutuna sahip telefon Super LCD3 ekranı ile 1920 x 1080p (Full HD) çözünürlük sunuyor. İnç başına düşen 440ppi değer ile telefon oldukça iyi bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Android 4.1 Jelly Bean ile çalışan J Butterfly'nin güç birimini 1.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemci, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM oluşturmakta.

5inç ekran boyutuna rağmen oldukça şık bir yapı sunan telefon 143 x 71 x 9.1 mm boyutlarında. Arka bölümde 1080p video kaydı yapan 8mp kamera bulunan telefonun ön bölümünde ise 2mp kamera konumlandırılmış durumda. Diyafram açıklığı F2.0 olan kameranın oldukça başarılı işler çıkarttığını hatırlatalım.

HTC J Butterfly 16GB dahili depolama biriminin yanında microSD kart desteği de sunuyor. Tasarım anlamında şık bir yapı sunan telefon, dev ekrana sahip olmasına rağmen tek elle kullanımı oldukça kolay ve cepte taşınması rahat. Tasarım ve teknik detay noktasında başarılı görünen telefonda en önemli eksiklik ise batarya gücünde karşımıza çıkıyor. Oldukça büyük bir ekrana sahip telefon için 2,020 mAh güç sunan batarya standart bir kullanım oranı sunmakta.