Mobil

Android 11 Beta alacak olan Xiaomi Redmi modelleri açıklandı

Heyecan ile beklenilen Android 11 Beta sürümünü alacak olan Xiaomi Redmi modelleri açıklandı. Açıklanan cihazlar arasında sürprizler de var!


Dünyada ve ülkemizde kullanım alanı giderek yaygınlaşan akıllı telefon markalarından birisi olan Xiaomi, alt markası olarak nitelendirebileceğimiz Redmi modelleri için de ciddi yatırımlar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde MIUI 12 Beta sürümüne dahil olacak Xiaomi modellerini açıklayan Çin merkezli üretici, şimdi de MIUI 12 Beta programına dahil olacak olan Redmi modellerini açıkladı. Açıklanan cihazlar içerisinde sürprizler de mevcut.

Android 11 Beta alacak olan Xiaomi Redmi modelleri açıklandı

Android 11 Beta programına dahil edilen Redmi modelleri çok fazla sayıda değil. Şirket beklentilerin aksine sürümü alacak olan yalnızca dört akıllı telefon modelini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde bizlere sunduğu veriler ile ülkemizdeki pazar payını %339 oranında arttırdığını ortaya koyan Xiaomi, bu noktada en azından bir iki farklı modelini daha programa dahil edebilirdi. Android 11 Beta alacak olan Xiaomi Redmi modellerinin yalnızca dört model ile sınırlı kalması diğer kullanıcıları üzecek diyebiliriz.

Şimdi duyuruya gelelim. Bahsi geçen duyuru, MIUI Hindistan Twitter hesabı tarafından yapıldı. Yapılan açıklamaya göre programa dahil edilen cihazlar Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 7 ve Redmi Note 7S olarak belirlendi. Ayrıca yapılan açıklamada kullanıcıların sürümü deneyebilmek için neler yapması gerektiği de anlatıldı. Yukarıda sözü edilen modellerden birine sahipseniz, 17 Haziran'a kadar başvuru yapmanız gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.