Mobil

Android 12 iOS'i tahtından edecek yeniliklerle geliyor

Google, Android 12 güncellemesi ile ilgili güncel bilgiler sızdırıldı. Android 12 görsel bütünlüğü sağlayan tasarım yenilikleri ile geliyor.

Android 12 iOS'i tahtından edecek yeniliklerle geliyor

Bildiğiniz üzere Google her yıl Mayıs ayında Google I/O yazılım geliştiricileri toplantısı düzenliyor ve birçok güncel bilgiler etkinlik sonrasında paylaşılıyor. 18 Mayıs/20 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenecek etkinliği kullanıcılar büyük bir heyecanla bekliyor. Dolayısı ile kullanıcılar bu etkinlik sonrasına paylaşılacak teknolojik yenilikleri sabırsızlıkla bekliyorlar.

İşte Android 12'de en çok merak edilen ve güncelleme beklenen uygulamalardan bir tanesi. Google’dan özellikle tasarım noktasında daha fazla yenilik bekleyen kullanıcılar Android 12 güncellemesi ile bu isteklerine karşılık bulabilecekler gibi görünüyor. Bilindiği üzere şimdiye kadar Google özellikle Android sürümünde tasarım noktasında çok büyük değişikliklere gitmemiş ve beklentileri karşılamamıştı.

İşte Android 12 sızdırılan görüntüler

Sızdırılan görüntülere bakılırsa Android 12’de beklenen güncellemenin mevcut olduğu görünüyor. Görüntüler yeni sürümün bolca yeniliklerle geleceğini teyit eder nitelikte. Bildirimlerden kilit ekranına kadar tasarım baştan aşağı yenileniyor.

Google, Android 12’de görsel bütünlüğü sağlama adına çok efor sarf etmiş görünüyor. Paylaşılan detaylara bakılırsa Android 12 kullanıcıları tasarım noktasında birçok yeniliklerle karşılaşacaklar. Google Android’i artık birçok kalemde daha modern ve akıcı hale getiriyor. Google, işletim sisteminde de artık yerleşik tema desteğinin yer aldığı görünüyor.

Yeni sürüm için birçok yeni simge ve widget hazırlayan Google ses açma kapama butonundan hızlı ayarlara ve bildirime kadar birçok alanda güncelleme yapmış görünüyor. Aynı uygulamadan gelen bildirimlerin bir arada görünmesi gibi ufak donuşlar yapılmış ve bildirim ekranını dilediğimiz gibi düzenlememize imkân veren bazı değişiklikler de olacak gibi görünüyor.

Android 12 güncellemesinde yine videoda yeni bir klavye tasarımı kullanılıyor, yeni animasyonlar mevcut ve kilit ekranında da ufak değişiklikler göze çarpıyor. Ayrıca pembe/beyaz renk tonunun işletim sisteminde baskın olacağı gözden kaçmıyor.

Şimdilik gelen bilgiler bu şekilde fakat Google I/O etkinliği 20 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek. Bakalım daha ne gibi harika yenilikler bize sunulacak. Bekleyelim ve görelim.

Yorumlar
Baban
iOS’u tahtından edecekmiş. Sadece Arayüz değişmiş ya. O da iOS’a yaklaşamıyor bile, yaşlı insanlar için yapılmış böyle büyük büyük düğmeler bir de bebekler için yapılmış gibi çocukumsu renkler var. Google yapamıyor ya, Android 4.2 bundan daha hoş gözüküyor.
Cevapla
Ben Kimim Söyle
Apllenin boş işler
Cevapla
lBaBaCaNl
Hiçbir zirve yoktur ki üstündeki karı yenilemesin.
Cevapla
Ali Kemal
Boş iosa yaklaşamaz bile
Cevapla
mert
Yav he he, çöp değil mi
fk
nerden biliyorsun.. daha itunes senkron bile yapamayan beyinler yorum yapiyor
boş yapma
yaklaşmaz zaten çok ileride android sen kendinini avutmaya devam et...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.