Mobil

Android 12 yenilikleri belli oldu! Bu yeniliklere bayılacaksınız!

Google'ın Mart ayında tanıtacağı Android 12 sürümü hakkında bilgiler gelmeye başladı. Android 12 güncellemesi ile telefonlar daha akıcı ve daha güçlü olacak.

Android 12 yenilikleri belli oldu! Bu yeniliklere bayılacaksınız!

Google, Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2021 etkinliğinde merakla beklenen Android 12 sürümünü tanıtacak. Bir dizi yenilik ile gelecek olan bu sürüm, tasarım açısından da büyük farklılıklar sunacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça Android 12 hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Android 12 yenilikleri belli oldu

Gelen bilgilere göre; Android 12 ile sistem otorotasyonun daha akıllı hale geleceği söyleniyor. Ayrıca Android 12 ile birlikte oyun modu ve azaltılmış parlaklık gibi özellikler de sisteme eklenecek. Oyun modunun Android'in içine entegre edilecek olması, mobil oyunlarda performansın gözle görünür bir şekilde artması anlamına geliyor. Yani kullanıcılar tek tıklama ile sistemi stabil olarak optimize edebilecek.

Android 12 ile bir muhteşem özellik daha gelecek. O da akıllı döndürme sistemi. Bildiğiniz gibi döndürme kiliti neredeyse hemen hemen tüm Android ve iPhone kullanıcılarına açıktır. Ancak bir videoyu yatay bir şekilde izleyeceğiniz zaman önce döndürme kilidini kaldırmanız gerekiyor. Android 12 bu noktada devreye girecek ve kullanıcı alışkanlıklarına göre döndürme kilidini otomatik kaldıracak.

Android 12

Örneğin YouTube'da videoları yatay bir şekilde izliyorsanız bir süreden sonra döndürme kilidini kaldırmadan yatay izelemeye başlayacaksınız. Bu uygulamadan uygulamaya değişecek.

Google daha önce "Parlak Renkleri Azalt" olarak adlandırılan bir erişilebilirlik özelliği geliştirmişti. Artık bu özellik "Azaltılmış Parlaklık" olarak adlandırılacak. Bu özellik  görme engelli kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanacak.

Yorumlar
Mazlum bulut
Akıllı döndürme zaten Asu zanfone Max fro M2 var olan bir özelliği
Cevapla
Atmaca b
Bizde salak cok sorsak para yok derler cebindek8nide boyle seylere verirler elindekinin bi ustu ciktimi kuyruga giren kerizlerimiz var bizim
Cevapla
Misafir
Misafir yada farklı kullanıcı modunu tekrar geri istiyoruz
Cevapla
boşveradımı
daha bazı telefonlarda android 11 güncellemesi alması için 4 ay beklemesi gerek bunlar 10 gün falan sonra android 12 çıkartıyor.
Cevapla
Misafir
Olan özellikleri de bozulmasın da o kadar para verdik telefon a
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.