Mobil

Android 12L alacak modeller belli oldu!

Android 12L sürümünü alacak cihazlar belli oldu. İşte o liste.

Android 12L alacak modeller belli oldu!

Google, Android 12'nin resmi sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca şirket, Android 12L sistemini de duyurdu. Dün, Android 12L'nin tahmini sürüm süreci ve Android 12L Beta önizleme programına eklenebilecek modeller, Google'ın geliştirici belgelerinde görüldü.

Bu geliştirici belgesinden, Android 12L önizleme sisteminin yayın döngüsünün 5 aşamaya bölüneceği ortaya çıktı diyebiliriz.

Android 12L alacak modeller belli oldu!

Aşama 1: İlk geliştirici önizlemesi bu yıl Ekim ayında geldi. Sistem, erken geliştirici geri bildirimlerine odaklandı ve nispeten az sayıda yeni özellik ve API sağlandı.  Aşama 2: İlk Beta test sürümü bu yıl Aralık ayında çıkacak. Android Beta'ya başvuran geliştiriciler için bir test güncellemesi. Amaç, sistem ve uygulamaların uyumluluğunu test etmeye devam etmek ve Android Beta geliştiricilerinin geri bildirimlerine katılmaya odaklanmak. Bunun dışında, bu yeni SDK'ların ve yeni API'lerin sorunlarının Google geliştiricilerine bildirilmesini sağlayacak. Aşama 3: İkinci Beta test sürümü gelecek yıl Ocak ayında kullanıma sunulacak. Bu sürüm, tüm yeni API'leri onaylayacak. Ayrıca yeni temel işlevler de son aşamaya ulaşacak. Böylece uygulama, SDK ve kitaplığın son uyumluluk testine başlayacak.

İşte Android 12L güncellemesini alacak akıllı telefonların listesi:

Pixel 6 Pro
Pixel 6
Pixel 5a (5G)
Pixel 5
Pixel 4a (5G)
Pixel 4a
Pixel 4
Pixel 3a XL
Pixel 3a

Yorumlar
Burak
Ztn bu modeller var başka model yok ise neden boş boş haber yapıyorsunuz.
Cevapla
Resul
ee bu Modeller zaten almıştı neyin kafasını yaşıyorsunuz başka model için yazın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.